هدر اصلی
1396/05/07 10:39:34
سرویس اقتصادی
حسنی جویباری:

ضربه تایلندی به بازار برنج ایرانی/مورد عجیب برنج 9هزارتومانی

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه فروش برنج خارجی بنام برنج وطنی در بازار در جریان است،گفت: سوداگران برنج با مخلوط کردن برنج داخلی با برنج های نامرغوب خارجی ، هرکیلو ۷ هزار تومان سود کسب می کنند.
ضربه تایلندی به بازار برنج ایرانی/مورد عجیب برنج 9هزارتومانی عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه فروش برنج خارجی بنام برنج وطنی در بازار در جریان است،گفت: سوداگران برنج با مخلوط کردن برنج داخلی با برنج های نامرغوب خارجی ، هرکیلو 7 هزار تومان سود کسب می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103985830370.jpg ضربه,تایلندی,به,بازار,برنج,ایرانی/مورد,عجیب,برنج,9هزارتومانی Icana

 محمد صادق حسنی جویباری  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت فروش برنج های تایلندی در بازار کشور،گفت: برخی ها با مخلوط کردن برنج ایرانی با برنج های بی کیفیت خارجی از جمله تایلندی نه تنها سلامت مردم، بلکه اقتصاد برنج‌کاران داخلی را نیز به تاراج می برند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: نرخ برنج تایلندی در هرکیلو نهایتاً 2هزار و پانصد تومان است اما با ادغام با برنج های داخلی بنام برنج وطنی با نرخ 10 الی 11 تومان در هرکیلو بفروش می رود.

حسنی جویباری افزود:  زمانی که برنج ایرانی از مزرعه کیلویی 11 هزار تومان از کشاورز خریداری می شود،چگونه می توان باورکرد،برنج ایرانی که کیلویی 8 هزار تومان بفروش می رود، برنج اصیل ایرانی است.

وی ادامه داد: مافیا، برنج تایلندی را بنام ایرانی در بازار بفروش می رسانند و این در حالی است که  بنده در کلان شهرها تهران مشاهده کردم؛ برنج ناب گیلان کیلویی 8 هزار تومان  در صورتی  بفروش می رود که برنج از کشاورز در شالیزار 11 هزار تومان کیلویی خریداری میشود.

وی با بیان اینکه  فروش برنج خارجی بنام برنج وطنی در بازار در جریان است،گفت : سوداگران برنج با مخلوط کردن برنج داخلی با برنج های نا مرغوب خارجی در هرکیلو 7 هزار تومان به جیب می زنند.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس ،یادآورشد: وزارت کشاورزی هیچ نوع کنترلی در بازار استراتژیک برنج ندارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet