هدر اصلی
1396/05/07 10:12:21
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی:

طرح تغییر حکومت در ایران مداخله آشکار در امور داخلی کشور است/ایران به سازمان ملل شکایت کند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس معتقد است ایران می‌تواند به‌علت مداخله آشکار سران آمریکایی در امور داخلی کشورمان به سازمان ملل شکایت کنند.
طرح تغییر حکومت در ایران مداخله آشکار در امور داخلی کشور است/ایران به سازمان ملل شکایت کند عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس معتقد است ایران می‌تواند به‌علت مداخله آشکار سران آمریکایی در امور داخلی کشورمان به سازمان ملل شکایت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702104905833377.jpg طرح,تغییر,حکومت,در,ایران,مداخله,آشکار,در,امور,داخلی,کشور,است/ایران,به,سازمان,ملل,شکایت,کند Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به میزان اجرایی شدن طرح وقیحانه تغییر حکومت در ایران گفت: قطعا دولت ها می توانند به صورت مستقل از هم صرفا برای نظام حاکمیتی درون خود تصمیم گیری کنند و کشورهای دیگر حق دخالت در آن را ندارند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی برهمین اساس تصریح کرد: صرفا زمانی جامعه بین الملل می تواند برای کشوری تعیین تکلیف کند که کشوری نقض آشکار قوانین بین الملل کرده یا تهدیدی برای دنیا باشد که در این زمینه نیز کشوری ورود پیدا نمی کند و صرفا شورای امنیت وارد می شود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه اظهارنظرهای یک کشور درخصوص نوع حاکمیت کشور دیگر هیچ وجاهت قانونی ندارد، بیان داشت: در شرایط کنونی فضای بین المللی هیچ کشوری برای اظهارات این چنینی درباره نظام داخلی کشور دیگر ارزش قائل نیست به خصوص در شرایطی که ترامپ ریاست جمهوری آمریکا را برعهده دارد و اظهارات گاه و بیگاهش باعث انبساط خاطر صحنه بین المللی می شود.

رحیمی جهان آبادی در ادامه اظهارنظرات سران آمریکایی درباره حمایت از افرادی که قصد براندازی حکومت اسلامی در کشورمان را دارند را مداخله آشکار در امور داخلی یک کشور دانست و ابراز داشت: در این شرایط وزارت امور خارجه و نماینده کشورمان در سازمان ملل می توانند این موضوع را پیگیری کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با تأکید براینکه آمریکایی‌ها کدخدای جهان نیستند که اینگونه تصمیم‌گیری‌ها برای دولت یک کشور داشته باشند، اظهار کرد: ملت ایران بهتر می دانند کشورشان از چه طریقی اداره شود و آمریکا نیز در این خصوص باید به اصول منشور سازمان ملل که حق حاکمیت مستقل برای دولت ها در نظر گرفته است پایبند باشد.

وی در ادامه به اتفاقات اخیر در منطقه اشاره و تأکید کرد: آمریکا به دنبال ایجاد تفرقه میان دولت های خاورمیانه است تا از این طریق سلاح های خود را به فروش برساند، از سوی دیگر با دخالت در امور داخلی کشورها نیز باعث ایجاد تفرقه در درون آنها شده که آن نیز بر اساس اهداف آمریکایی ها اگر تبدیل به جنگ داخلی شود باز هم آنها می توانند در این میان منافع خود را از قبال فروش سلاح تأمین کنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: آمریکایی ها قصد دارد با تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که قصد ایجاد ثبات در منطقه را دارد، ما را به امور دیگری مشغول کنند تا بتوانند با آسودگی خاطر منافع خود را از کشورهای منطقه کسب کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet