هدر موبایل
1396/05/07 10:41:33
سرویس اجتماعی
موسوی مطرح کرد:

ابهام مالی در میزان بدهی‌های شهرداری تهران/ خبرهای جدیدی از عقد قراردادهای شهرداری به گوش می‌رسد

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران با تاکید بر تحقق درآمدهای پایدار برای کاهش بدهی شهرداری، گفت: شورای شهر پنجم گزارش هزینه- درآمد شهرداری را جهت شفافیت رقم بدهی ۱۶ یا ۶۰ هزار میلیاردی ارایه کند.
ابهام مالی در میزان بدهی‌های شهرداری تهران/ خبرهای جدیدی از عقد قراردادهای شهرداری به گوش می‌رسد عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران با تاکید بر تحقق درآمدهای پایدار برای کاهش بدهی شهرداری، گفت: شورای شهر پنجم گزارش هزینه- درآمد شهرداری را جهت شفافیت رقم بدهی 16 یا 60 هزار میلیاردی ارایه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608107947434245.jpg ابهام,مالی,در,میزان,بدهی‌های,شهرداری,تهران/,خبرهای,جدیدی,از,عقد,قراردادهای,شهرداری,به,گوش,می‌رسد Icana

سید فرید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص بدهی‌ شهرداری تهران به  پیمانکاران، بانک‌ها، بیمه، املاک و غیره گفت: برنامه‌ریزی‌های شورای شهر پنجم و شهردار آینده باید به نوعی تنظیم شود که از ایجاد یا افزایش بدهی‌‌های جدید برای شهرداری تهران جلوگیری شود زیرا ادامه این روند رقم بدهی را چندین برابر خواهد کرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش بدهی شهرداری تهران، جبران آن را غیرقابل ممکن خواهد ساخت، تصریح کرد: علاوه بر برنامه‌ریزی، مدیریت شهری جدید باید دست به دامان راهکارهای درآمدزایی پایدار شود زیرا تحقق درآمدهای پایدار سبب کاهش بدهی های شهرداری خواهد شد.

شورای پنجم گزارش هزینه-درآمد شهرداری را ارایه کند/ رقم بدهی‌ها باید شفاف شود

وی با اشاره به بررسی لایحه تامین درآمدهای پایدار شهری در کمیسیون مشترک بین مجلس و دولت، افزود: مجموعه شهرداری و شورای شهر پنجم می توانند در این بازه زمانی پیشنهادهای خود را مبنی بر تحقق درآمدهای پایدار به مجلس ارایه دهند تا هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود.

موسوی در ادامه یادآور شد: شورای شهر پنجم بعد از روی کار آمدن باید گزارش شفافی از وضعیت درآمدی و هزینه‌های شهرداری را ارایه کنند تا تکلیف 16 هزار میلیارد یا 60 هزار میلیارد بدهی شهرداری مشخص شود. شورای شهر باید بررسی کند که این میزان بدهی بر چه اساسی و با چه رویکردی ایجاد شده است.

شهرداری فعلی پایتخت از ایجاد تعهدات مالی جدید جلوگیری کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: شهرداری جدید پایتخت برای پرداخت این بدهی باید از میزان بدهی‌ها و مجموعه‌های طلبکار خبردار شود، در حقیقت شهردار جدید باید بداند که از چه طریقی می‌تواند این بدهی را پرداخت کند.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شهرداری فعلی تهران در مدت باقی مانده باید مانع افزایش این میزان بدهی یا ایجاد تعهدات جدید برای شورای شهر و شهرداری آتی شود، هرچند خبر از عقد قراردادهایی جدید هم شده اما بهتر است به شدت از این اقدامات جلوگیری شود.

قدرت الله گودرزی معاون مالی شهردار تهران در حالی که گفته می‌شود رقم بدهی شهرداری تهران 60 هزار میلیارد است، گفته است در حال حاضر شهرداری به بانک‌ها 12 هزار میلیارد تومان بدهی و بدهی به پیمانکاران، بیمه و املاک نیز حدود 4 هزار میلیارد تومان است و در مجموع شهرداری تهران 16 هزار میلیارد تومان شهرداری بدهکار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet