هدر اصلی
1396/05/07 11:17:09
سرویس اجتماعی
هاشمی:

ورود کمیسیون بهداشت مجلس به پرونده آزمون دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی/حقوق پاتولوژیست‌ها نباید نقض شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ورود این کمیسیون نسبت به برگزاری آزمون دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی خبر داد.
ورود کمیسیون بهداشت مجلس به پرونده آزمون دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی/حقوق پاتولوژیست‌ها نباید نقض شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ورود این کمیسیون نسبت به برگزاری آزمون دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101045291601.jpg ورود,کمیسیون,بهداشت,مجلس,به,پرونده,آزمون,دوره,تکمیلی,علوم,آزمایشگاهی/حقوق,پاتولوژیست‌ها,نباید,نقض,شود Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اقدام وزارت بهداشت برای برگزاری آزمون دوره تکمیلی علوم آزمایشگاهی، افزود: اقدام برای برگزاری این آزمون مورد اعتراض جمعی از پاتولوژیست ها قرار گرفت چراکه این افراد معتقد بودند وزارت بهداشت باید از ظرفیت دانشگاهی برای حوزه علوم آزمایشگاهی استفاده کنند، نه اینکه با برگزاری یک آزمون نیروهای جدید جذب شود.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رشته های بالینی با رشته های تک شاخه ای متفاوت است به نظر می رسد فعالیت پزشکی را باید پزشک انجام دهد و افرادی که در پزشکی تحصیل کرده و بالینی هستند باید به کار گرفته شود و رشته های جانبی می توانند در کنار پزشکی به ارایه خدمت بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: نیروی های علوم آزمایشگاهی  نباید در جایگاه پزشکان باشد زیرا این افراد نمی توانند جایگزین پاتولوژیست ها شوند لذا باید در این زمینه بر اساس منطق حرکت کرد.

وی یادآور شد: بدون شک رشته های تک شاخه ای می توانند در حوزه سلامت همکاری داشته باشند اما این همکاری باید زیرنظر پاتولوژیست ها باید فعالیت کنند و اینکه این افراد جایگزین پاتولوژیست ها شوند تا حد زیادی محل نگرانی است زیرا این افراد نمی توانند با گذراندن دوره های کوتاه مدت، کارایی پزشکان را داشته باشند.

هاشمی یادآور شد: بدون شک رشته های علوم پایه حق و حقوقی دارند اما رسیدن به این حق و حقوق نباید با آسیب دیدن حقوق پاتولوژیست ها همراه باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره ورود این کمیسیون نسبت به اعتراض پاتولوژیست ها، گفت: رئیس کمیسیون مکاتباتی با وزارت بهداشت انجام داده است اما بدون شک لازم است تا ورود بیشتری در این حوزه صورت گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet