هدر اصلی
1396/05/07 12:53:23
سرویس دیگر رسانه‌ها
منصوری تاکید کرد:

رقابت واقعی در بازار خودرو کشور ایجاد شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است که باید رقابت واقعی در بازار خودرو کشور ایجاد شود.
رقابت واقعی در بازار خودرو کشور ایجاد شود عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است که باید رقابت واقعی در بازار خودرو کشور ایجاد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108339163641.jpg رقابت,واقعی,در,بازار,خودرو,کشور,ایجاد,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا منصوری اظهار داشت: چرا باید در بازار خودرو کشور حاشیه قیمت ایجاد شود در حالی که اگر رقابت واقعی وجود داشته باشد ایجاد هر گونه حاشیه قیمت بی معناست.

به گفته نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، باید همزمان با رشد کیفیت، قیمت خودروها نیز تغییر یابد.

وی اظهار داشت: امروز شرکتهای چینی محصولاتی با کیفیت های متفاوت تولید و به همان نسبت هم قیمت گذاری می کنند بنابراین در تغییر قیمت باید همه چیز بستگی به کیفیت تولیدات داشته باشد.

وی راهکار ایجاد رقابت در قیمت و کیفیت را حضور مستقل شرکتهای خارجی در کشور دانست و گفت: باید اجازه داد تا یک خودروساز خارجی در بازار داخل به صورت مستقل سرمایه گذاری نماید قطعا این اقدام ضمن راه اندازی جریان رقابت پذیری در کیفیت و قیمت، اشتغال خوبی در این بخش ایجاد خواهد کرد.

وی تاکید کرد: با حضور شرکتهای خودروساز خارجی در کشور و سرمایه گذاری 100 درصدی در صنعت خودرو، صنعت خودرو ایران و توانمندی در این بخش بواسطه حضور رقبای قوی رشد و توسعه خواهد یافت.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تفاهم نامه ایدرو و رنو و سهم 60 درصدی آنها در این جریان، گفت: در صورت امضاء این تفاهم نامه ، پیش بینی می شود حضور این شرکت با این میزان سرمایه گذاری در روند تولید خودروسازان داخلی و رقابت پذیری در بازار داخل تاثیر مثبتی بگذارد.

منصوری افزود: بی شک حضور خودروسازان خارجی با بیشترین حجم سرمایه گذاری، ضمن تحول در روند تولید و مدیریت شرکتهای داخلی، در کاهش هزینه های تولید خودروسازان نیز اثر خواهد گذاشت.

وی تصریح کرد: البته تا زمانی که صنعت خودرو ایران دولتی است، نمی توان انتظاری در حوزه رقابت پذیری در تولید،کیفیت و قیمت داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: مدیری که حقوق بگیر دولت است طبعا انگیزه چندانی در زمینه تولید و رقابت پذیری نخواهد داشت روندی که در هیچ کجای دنیا مرسوم نیست.

به گزارش خبرخودور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: با اجرای واقعی اصل 44 قانون اساسی قطعا تمام مشکلات و بگو مگو ها در حوزه قیمت و کیفیت حل خواهد شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet