شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1396/05/07 12:02:32
سرویس اقتصادی
قربانی:

واردات رنگ‌دانه‌های غیرحلال ممنوع است/سازمان غذاودارو مسئولیت نظارت را برعهده دارد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه واردات رنگ‌دانه‌های غیرحلال برای استفاده در صنایع غذایی و آرایش و بهداشتی طبق قانون ممنوع است، گفت: سازمان غذا و دارو تصمیم می‌گیرد چه محصولی مجوز واردات بگیرد و در محصولی نهایی استفاده شود یا خیر.
واردات رنگ‌دانه‌های غیرحلال ممنوع است/سازمان غذاودارو مسئولیت نظارت را برعهده دارد عضو کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه واردات رنگ‌دانه‌های غیرحلال برای استفاده در صنایع غذایی و آرایش و بهداشتی طبق قانون ممنوع است، گفت: سازمان غذا و دارو تصمیم می‌گیرد چه محصولی مجوز واردات بگیرد و در محصولی نهایی استفاده شود یا خیر. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104564077722.jpg واردات,رنگ‌دانه‌های,غیرحلال,ممنوع,است/سازمان,غذاودارو,مسئولیت,نظارت,را,برعهده,دارد Icana

محمدحسین قربانی در گفت‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص استفاده و واردات رنگ‌دانه‌های طبیعی استفاده شده در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی که از حشرات گرفته می‌شود، اظهار داشت: در واردات محصولات سلامت محور، نوشیدنی‌ها و آرایشی و بهداشی بر اساس قوانین کشور دو مجموعه با محوریت سازمان غذا و دارو که بر واردات این رنگ دانه‌ها و هم در زمینه تولید آنها نظارت می‌کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو تصمیم می‌گیرد چه محصولی مجوز واردات بگیرد و اینکه در محصولی نهایی استفاده شود یا خیر، گفت: در کنار سازمان غذا و دارو، سازمان ملی استاندارد نیز قرار دارد.

این نماینده مرد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بسیاری از این موارد در قوانین رسمی کشور منع مصرف دارد، اضافه کرد: در این بین در خصوص محصولات نهایی بحث حلال بودن و واردات آن از مجاری رسمی و قانونی مطرح است.

وی با بیان اینکه سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد کشور وظیفه نظارت و قانون‌گذاری در این زمینه را برعهده دارد، تصریح کرد: واردات رنگ‌دانه‌های غیرحلال برای استفاده در صنایع غذایی و آرایش و بهداشتی طبق قانون ممنوع است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در این خصوص منع واردات این رنگ دانه‌ها بین سازمان و غذا و دارو و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار شده، تاکید کرد: به‌صورت موردی اطلاعی در خصوص استفاده از چنین رنگ‌دانه‌های در صنایع کشور ندارم اما به‌صورت کلی واردات و استفاده از آنها منع قانونی دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet