شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/05/07 13:14:23
سرویس فرهنگی
چنارانی:

قوانین حمایتی از زنان ضعیف است/ تلاش رسانه ملی برای ترویج نگرش خودباوری در زنان

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: تصویری که در حال حاضر در رسانه ملی از زنان ارائه می‌شود، به سمت نشان دادن نگرش خودباوری در زنان است.
قوانین حمایتی از زنان ضعیف است/ تلاش رسانه ملی برای ترویج نگرش خودباوری در زنان عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: تصویری که در حال حاضر در رسانه ملی از زنان ارائه می‌شود، به سمت نشان دادن نگرش خودباوری در زنان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201705104835908693.jpg قوانین,حمایتی,از,زنان,ضعیف,است/,تلاش,رسانه,ملی,برای,ترویج,نگرش,خودباوری,در,زنان Icana

هاجر چنارانی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تاثیر مستقیمی که تصویر رسانه ملی از زنان به جامعه ارائه می‌دهد و اینکه چقدر با واقعیت‌ها مطابقت دارد، گفت: در این مورد باید کار پژوهشی انجام شود و با قاطعیت نتایج آن کار پژوهشی اعلام شود اما تصویری که در حال حاضر از زنان ارائه می‌شود، به سمت نشان دادن نگرش خودباوری در زنان می‌روند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی افزود: نکته‌ای که وجود دارد این است که زنان جامعه نیز در واقع به سمت خودباوری می‌روند و می‌دانند که می‌توانند بسیاری از اقدامات را انجام دهند و در بسیاری از مراحل خود را نشان داده‌اند و دلایلی می‌تواند بر جامعه‌پذیری باشد اما اینکه رسانه‌ها به چه میزان می‌توانند در پذیرفتن این موضوع تاثیرگذاری داشته باشند نیازمند به این است که بتوانیم در راستای قوانین کارهای خاصی انجام دهیم تا جامعه زنان کشور قدرت خاصی پیدا کنند.

عضو فراکسیون زنان در مجلس دهم تصریح کرد: در جمهوری اسلامی ایران قوانین حمایتی از زنان ضعیف است و این قوانین ضعیف حمایتی اجازه نداده زنان به بسیاری از مراحل ورود پیدا کنند؛ رویکرد کنونی دولت در مسئله استفاده از زنان در بدنه دستگاه‌های اجرایی مقایر با وعده‌های داده شده است از این رو دولت دوازدهم باید رویکرد مناسب و بهتری را نسبت به بکارگیری زنان داشته باشد. البته من نمی‌گویم حتما مسئولین در کابینه‌ها از زنان استفاده کنند، می‌گویم در راستای شایسته‌سالاری، مدیران کارآمد در جامعه زنان کم نداریم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه متاسفانه رئیس جمهور و وزرا تنها یک درصد در کابینه خود از معاونین زن استفاده کردند، خاطر نشان کرد: مسئولان هنوز به این باور نرسیده‌اند که زنان می‌توانند پابه‌پای مردان در همه عرصه‌ها حضور داشته باشند و از تمام رسانه‌ها در این مورد درخواست داریم کمک کنند چراکه در جامعه امروز ایران زنان توانمند و مدیر و مدبر در تمام عرصه‌ها بسیار زیاد هستند که اگر رزومه کاری این زنان دیده شود، از بسیاری از مردان در همان صنف کاری به مراتب بیلان کاری مثبت‌تری داشته‌اند.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در مورد سبک زندگی اسلامی و برداشت‌هایی که هر دیتای نادرستی به مردم می‌دهد، گفت: آنچه که امروز در همه جوامع جهان سوم وجود دارد، همان شبیخون فرهنگی است که تاثیرات خود را در هر برهه‌ای انجام داده است؛ امروز وجود شبکه‌های مجازی باعث شده هرلحظه هرچه را که فرد اراده کند ببیند؛ باید سبک زندگی اسلامی به اندازه کافی در دسترس مردم قرار گیرد و فرهنگ‌سازی شود، امروز متولیان فرهنگ در کشور ما مشخص نیستند و بر هیچ‌کسی نظارت نمی‌شود و این چرخه گمشده مدیریتی ماست./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet