هدر موبایل
1396/05/08 07:45:00
سرویس اجتماعی
محجوب اعلام کرد:

استقراض شهرداری تهران از بانک‌شهر جهت پرداخت حقوق کارکنان/ بدهی میلیاردی میراث شوم مدیریت شهری برای پایتخت

عضو مجمع نمایندگان تهران با اشاره به استقراض شهرداری از بانک‌شهر برای پرداخت حقوق کارکنان این مجموعه، گفت: شورای پنجم باید ساماندهی وضعیت مالی شهرداری را برای کاهش بدهی‌ها در اولویت قرار دهد.
استقراض شهرداری تهران از بانک‌شهر جهت پرداخت حقوق کارکنان/ بدهی میلیاردی میراث شوم مدیریت شهری برای پایتخت عضو مجمع نمایندگان تهران با اشاره به استقراض شهرداری از بانک‌شهر برای پرداخت حقوق کارکنان این مجموعه، گفت: شورای پنجم باید ساماندهی وضعیت مالی شهرداری را برای کاهش بدهی‌ها در اولویت قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/74316.jpg استقراض,شهرداری,تهران,از,بانک‌شهر,جهت,پرداخت,حقوق,کارکنان/,بدهی,میلیاردی,میراث,شوم,مدیریت,شهری,برای,پایتخت Icana

علیرضا محجوب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص بدهی‌ شهرداری تهران به  پیمانکاران، بانک‌ها، بیمه، املاک و غیره گفت: متاسفانه شهرداری تهران در سه ماه اخیر جهت تامین حقوق کارکنان خود منابعی را از بانک شهر قرض گرفته و پرداخت کرده است، لذا جای بسی تعجب است که شهرداری به نوعی مدیریت شود که به جای مطالبه برای شهردار بعدی، بدهی‌ باقی گذاشته شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شهرداری تاجایی بدهکار شده که در ماه‌های پایانی مدیریتش توانایی پرداخت حقوق کارکناش را ندارد، از این رو شورای پنجم شهر ساماندهی وضعیت مالی شهرداری را باید در اولویت قرار دهد.

وی افزود: بدهی‌های کلان شهرداری، برنامه‌ریزی و کار شورای و شهرداری آتی را با موانع بسیاری روبه رو خواهد کرد، با این حال شهردار آینده به نوعی باید برنامه‌های شهری را مدیریت و عملیاتی کند که نه تنها مردم آسیب نبینند بلکه کارکنان شهرداری با مشکلات معیشتی مواجه نشوند.

محجوب با اشاره به بهانه شهرداری در افزایش بدهی‌ها مبنی بر عدم پرداخت بدهی دولت به شهرداری، گفت: بدهی دولت به تامین اجتماعی به مراتب بیشتر از شهرداری بوده است، با این حال این مجموعه به کار خود ادامه داده اما شهرداری این موضوع را از دلایل عمده فقر مدیریت مالی خود قلمداد کرده‌ است.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ساماندهی و مدیریت منابع مالی شهرداری از اقدامات مهمی است که برای پرداخت بدهی شهرداری و جلوگیری از افزایش این بدهی‌ها باید در دستور کار شورای و شهرداری جدید پایتخت قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ قدرت الله گودرزی معاون مالی شهردار تهران در حالی که گفته می‌شود رقم بدهی شهرداری تهران 60 هزار میلیارد است، گفته است در حال حاضر شهرداری به بانک‌ها 12 هزار میلیارد تومان بدهی و بدهی به پیمانکاران، بیمه و املاک نیز حدود 4 هزار میلیارد تومان است و در مجموع شهرداری تهران 16 هزار میلیارد تومان شهرداری بدهکار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet