هدر موبایل
1396/05/09 08:16:02
سرویس فرهنگی
فیض در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح کرد:

پُرکردن اوقات فراغت دانش آموزان در گرو تامین اعتبار 20میلیاردی / اجرای برنامه‌های اوقات فراغت برای 5 میلیون دانش‌آموز در سال 95

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: حداقل ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای پُرکردن اوقات فراغت دانش آموزان نیاز است.
پُرکردن اوقات فراغت دانش آموزان در گرو تامین اعتبار 20میلیاردی / اجرای برنامه‌های اوقات فراغت برای 5 میلیون دانش‌آموز در سال 95 معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: حداقل 20 میلیارد تومان اعتبار برای پُرکردن اوقات فراغت دانش آموزان نیاز است. https://cdn.icana.ir/d/019/201707108599834616.jpg پُرکردن,اوقات,فراغت,دانش,آموزان,در,گرو,تامین,اعتبار,20میلیاردی,/,اجرای,برنامه‌های,اوقات,فراغت,برای,5,میلیون,دانش‌آموز,در,سال,95 Icana

مهدی فیض در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش برای پُرکردن اوقات فراغت دانش آموزان، گفت: امسال برای اولین بار 2 میلیارد تومان اعتبار برای اوقات فراغت تابستانی از بودجه حوزه پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش اختصاص یافت که آن هم عمدتا به مناطق محروم تعلق خواهد گرفت و این در حالیست که حداقل 20 میلیارد تومان اعتبار در این بخش نیاز است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مقوله پُرکردن اوقات فراغت امری مهم محسوب می‌شود اما باید اذعان کرد که بودجه این مهم در اختیار وزارت ورزش و جوانان و وزارت کشور است، اظهار کرد: بر این اساس باید گفت که هیچ بودجه‌ای در این عرصه برای وزارت آموزش و پرورش در نظر گرفته نشده است و مسئولان فقط از حوزه تعلیم و تربیت گزارش عملکرد می‌خواهند.

وی با بیان اینکه در مدل بودجه ریزی برای وزارت آموزش و پرورش توجهی به تخصیص اعتبار برای 3 ماه فصل تابستان نمی‌شود، ادامه داد: متاسفانه این مهم در بودجه پیشنهادی دولت و حتی از سوی نمایندگان مجلس نیز مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

فیض تصریح کرد: با توجه به اینکه ردیف بودجه مجزایی برای پُرکردن اوقات فراغت دانش آموزان پیش بینی نشده است، این مهم از طریق دریافت وجه از سوی والدین دانش آموزان انجام می‌شود زیرا زمانی که معلمان را برای اجرای برنامه‌های اوقات فراغت فرامی‌خوانیم نیاز به پرداخت هزینه وجود دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه هدف ایده آل در ایام تابستان پُرکردن اوقات فراغت 12 میلیون دانش آموز است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مسئله تامین هزینه یکی از دلایل عدم استقبال خانواده‌ها از برنامه‌های اوقات فراغت تابستانی است اما تلاش‌های زیادی انجام شد و خوشبختانه در سال گذشته 4 میلیون تحت پوشش برنامه‌ها قرار گرفتند و پیش بینی می‌شود این رقم با فعالیت 25 هزار پایگاه تابستانی در سال جاری به  5 میلیون دانش آموز افزایش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet