خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/04/13 15:11:00
سرویس اقتصادی
ضرورت اصلاح بودجه 88 -3

دلخوش: هدف مجلس از اصلاح بودجه 88 اجرای عدالت است

**سخنگوی کمیسیون بررسی طرح تحول اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هدف مجلس از ارائه و بررسی طرح دوفوریتی اصلاح ماده واحده و ردیف‌های قانون بودجه سال ۱۳۸۸ کل کشور، اجرای عدالت است.

"سیدکاظم دلخوش" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت یادآور شد: در قانون بودجه سال 88 مجلس به دولت اجازه داده است که به توازن بودجه‌های نهادها و ادارات و دستگاه‌ها را در اختیار داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: دولت مجاز شد برای جبران کسری بودجه، 6 هزار میلیارد از بودجه‌های عمرانی و دو هزار میلیارد از بودجه‌های جاری کم کرده است.

دلخوش ادامه دادولی مبلغ کسری دو هزار میلیاردی بودجه‌های جاری فقط از بعضی دستگاه‌ها کم شده و دستگاه‌های دیگر کاهش بودجه نداشته‌اند.

سخنگوی کمیسیون بررسی طرح تحول اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از ضایع شدن حقوق این دستگاه‌ها که کاهش بودجه بر آنها متمرکز شده بود، مجلس طرح دوفوریتی اصلاح ماده واحده و ردیف‌های قانون بودجه سال 1388 کل کشور را اراده داد.

نماینده صومعه سرا تصریح کرد: مجلس همانگونه که می‌تواند قانون را به تصویب برساند در صورتی که مشاهده نماید قانون با عدالت اجرا نمی‌شود می‌تواند آن را ملغی نماید.

وی در عین حال خاطرنشان ساخت: اعتقاد مجلس این است که با توجه به بالا رفتن قیمت نفت دولت می‌تواند لایحه متمم بودجه را برای جبران کاهش 8500 میلیارد تومان کسری بودجه ارائه دهد.

دلخوش همچنین با اشاره به نامه معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تصریح کرد: این مکاتبه دارای روال قانونی نمی‌باشد.

وی همچنین اظهار داشت: انتقادات وارد شده در نامه معاونت برنامه ریزی رئیس جمهور دارای هیچگونه منطقی نمی‌باشد.

وی با اشاره به بخشی از نامه برقعی مبنی بر اینکه تصویب اصلاح قانون بودجه بر حقوق کارمندان تاثیر خواهد گذاشت گفت: در بعضی دستگاه‌ها که دولت کسری بودجه را اعمال کرده است این مشکل به وجود می‌آید.

عضو کمیسیون اقتصادی خاطرنشان ساخت: در صورتی که قانون به صورت کامل اجرا می‌شد هیچ مشکلی به وجود نمی‌آمد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet