انتخابات ریاست جمهوری
1388/04/13 15:22:00
سرویس بین الملل
استانداردهای دوگانه اتحادیه اروپا -2

نقوی حسینی: موضع اروپا در قبال حقوق حقه ملت ایران خصمانه است

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اقدام اتحادیه اروپا مبنی بر احضار سفرای ایران در کشورهای اروپایی را برخوردی خصمانه در مقابل حقوق حقه ملت ایران ارزیابی کرد.

"سیدحسین نقوی حسینی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، خاطر نشان کرد: مداخلات کشورهای غربی به ویژه چند کشور اروپایی همچون انگلیس، آلمان، فرانسه، ایتالیا و آمریکا در امور داخلی کشورمان کاملاً بین و صریح است.

وی ادامه داد: دامنه این مداخلات به جایی کشیده شد که نخست وزیر ایتالیا صراحتاً اعلام کرد درب سفارتخانه این کشور بر روی معترضین و اغتشاش‌گران باز است که این اقدام برخلاف حقوق بین‌الملل و کلیه کنوانسیون‌های دوجانبه و چند جانبه بین کشورها بود.

نماینده ورامین با بیان این که بدون شک، ملت و نظام ما نمی‌توانست در مقابل این مداخلات آشکار سکوت کند، اظهارداشت: عکس‌العمل دیپلماتیک به این دخالت‌ها، مطالبه ملت ایران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی بود.

نقوی تصریح کرد: هیچ کشوری تحمل نمی‌کند اعضای سفارت یک کشور خارجی به اغتشاشات و آشوبگری‌ها دامن بزند لذا این حق نظام سیاسی ماست که در مقابل مداخلات عوامل برخی سفارتخانه‌ها برخورد قانونی، امنیتی و قضایی داشته باشد.

وی ادامه داد: متاسفانه پس از بازداشت تعدادی از کارمندان سفارت بریتانیا که در هدایت ناآرامی‌های اخیر نقش موثر داشتند، دولت انگلیس به جای عذرخواهی و مواخذه خطا کاران، به اتخاذ مواضع خصمانه روی آورد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: از دستگاه دیپلماسی کشورمان باید به طور جدی از حقوق ملت طبق مفاد حقوق بین‌المللی دفاع کند و افکار عمومی جهان را نیز نسبت به این توطئه روشن نماید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: اقدام ایران نه تنها در چهارچوب حقوق بین‌المللی صورت گرفت بلکه با عرف بین‌الملل هم مطابقت دارد.

گفتنی است 27 کشور عضو اتحادیه اروپا روز جمعه 12 تیرماه در اعتراض به بازداشت تعدادی از کارمندان سفارت بریتانیا در تهران، سفرای ایران در کشورهایشان را احضار کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet