هدر موبایل
1396/05/08 18:07:00
سرویس اجتماعی
نجفی:

علل خشکی 900 اصله درخت در خیابان ولی عصر تهران شناسایی شود/سرمایه های زیست‌محیطی پایتخت باید حفظ شود

مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از خشکی ۹۰۰ اصله درخت در خیابان ولی عصر تهران، گفت: چنارهای ولی عصر هویت و سرمایه های ملی و اجتماعی پایتخت و کشور محسوب شده و باید از آنها حفاظت کرد.
علل خشکی 900 اصله درخت در خیابان ولی عصر تهران شناسایی شود/سرمایه های زیست‌محیطی پایتخت باید حفظ شود مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از خشکی 900 اصله درخت در خیابان ولی عصر تهران، گفت: چنارهای ولی عصر هویت و سرمایه های ملی و اجتماعی پایتخت و کشور محسوب شده و باید از آنها حفاظت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707102382928789.jpg علل,خشکی,900,,اصله,درخت,در,خیابان,ولی,عصر,تهران,شناسایی,شود/سرمایه,های,زیست‌محیطی,پایتخت,باید,حفظ,شود Icana

محمدرضا نجفی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از خشکی 900 اصله درخت در خیابان ولی عصر ( عج ) پایتخت، گفت: در حالی که در پایتخت با معضل دائمی آلودگی هوا روبرو هستیم نباید با رویکردی منفعلانه موجب شد درختان و باغات تخریب و خشک شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه درختان و فضای سبز پایتخت نسل های گذشته را به آینده پیوند می زند و توسعه فضای سبز و جلوگیری از خشکی درختان گامی موثر برای حل مشکل آلودگی هوای تهران است، گفت:  متولیان باید به دنبال راهکارهای موثری برای حفاظت و صیانت از فضای سبز و درختان باشند و علل خشکی درختان ولی عصر را شناسایی و برای مقابله با آنها راهکارهای پیشگیرانه مناسبی را اتخاذ کنند.

درختان خیابان ولی عصر هویت و سرمایه های ملی و اجتماعی پایتخت و کشور محسوب شده و باید از خشکی آنها جلوگیری کرد

وی با یادآوری اینکه درختان خیابان ولی عصر هویت و سرمایه های ملی و اجتماعی پایتخت و کشور محسوب شده و باید از خشکی آنها جلوگیری کرد، تصریح کرد: حفظ و نگهداشت و همچنین توسعه و گسترش فضای سبز پایتخت امری بسیار ضروری بوده و باید این امر در جامعه نهادینه شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت حفاظت از درختان خیابان ولی عصر در برابر آفات و آسیب ها، گفت: برای مبارزه با عوامل خشکی درختان ولی عصر ( عج ) باید در زمان مناسب و به موقع گام برداشت به طور قطع اگر متولیان در این رابطه مسولیت شناس باشند و کارشناسانه و مسئولانه در صیانت از درختان ولیعصر گام بردارند با خشکی و تخریب فضای سبز و درختان پایتخت مواجه نخواهیم شد.

بهبود وضعیت درختان ولیعصر ( عج ) لازمه رفع عوامل انسانی و طبیعی دخیل در خشکی  آنها

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم، ادامه داد: برای بهبود وضعیت درختان ولیعصر ( عج ) لازم است عوامل انسانی دخیل در خشکی آنها را از نظر زیرساختی رفع و اصلاح و همچنین عوامل طبیعی مانند آفت ها را با روش های متناسب و به هنگام کنترل و رفع کرد؛ در این رابطه نیاز است شهرداری به صورت جدی در جهت احیای درختان چنار پایتخت گام جدی بردارد زیرا درختان ریه های تنفسی تهران محسوب شده و با تخریب و خشکی آنها حیات شهروندان به خطر می افتد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، با تاکید بر اینکه علل خشکی درختان ولیعصر تهران باید به موقع آسیب شناسی شود تا آسیبی به سرمایه های نمادین و سرمایه هایی که موجبات بهبود وضعیت هوا و سلامت شهروندان را تامین می کنند وارد نشود، تصریح کرد: چنانچه به این موضوع در زمان مناسب رسیدگی نشود متولیان در این رابطه قصور کرده و باید پاسخگو باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet