شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی
1396/05/08 17:33:39
سرویس سیاسی
/وکلای ملت با اشاره به تاکیدات رهبری در برگزاری حج 96/

امیرحسنخانی: تضامین اخذ شده برای تامین امنیت حجاج قابل پیگیری در مجامع بین المللی است

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تضامین اخذ شده برای تامین امنیت حجاج قابل پیگیری در مجامع بین المللی است.
امیرحسنخانی: تضامین اخذ شده برای تامین امنیت حجاج قابل پیگیری در مجامع بین المللی است نایب رئیس کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که تضامین اخذ شده برای تامین امنیت حجاج قابل پیگیری در مجامع بین المللی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611106246804206.jpg امیرحسنخانی:,تضامین,اخذ,شده,برای,تامین,امنیت,حجاج,قابل,پیگیری,در,مجامع,بین,المللی,است Icana

محمدرضا امیرحسنخانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با کارگزاران حج اظهار داشت: مقام معظم رهبری بر تامین امنیت حجاح تاکید داشتند، به همین جهت نمایندگان نیز این موضوع را مورد توجه داشتند تا حدی که از مسئولان وزارت امور خارجه خواسته شده بود تضامینی از عربستان  گرفته شود تا در صورت تخلف از سوی سعودی ها بتوان آن را در مجامع بین المللی پیگیری کرد.

گفت و گو با ولیعهد قبلی و جدید عربستان در زمینه مراسم حج

نماینده مردم فردوس،سرایان، طبس و بشرویه در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: وزارت امور خارجه عنوان کرده است که تضامین مورد نظر از دولت ریاض دریافت شده و در این باره با ولیعهد قبلی و کنونی صحبت شده است.

امنیت افراد و مراسم باید تامین شود

وی تاکید کرد: نظر جمهوری اسلامی ایران این است که حجاج در مراسم حج حضور داشته باشند اما باید امنیت برقرار باشد و منظور ما  تنها امنیت افراد نیست بلکه امنیت مراسم ومناسک باید مدنظر باشد و با زائران ایرانی با احترام و اکرام برخورد شود.

مجلس امنیت حجاج را رصد می کند

این نماینده مجلس اظهار داشت: مجلس تامین امنیت حجاج را رصد خواهند کرد تا در صورت تخطی دولت عربستان از این امر موضوع را از طریق مسئولان ذی ربط پیگیری کنند.

امیرحسنخانی با اشاره به مشکلات پیش آمده در مسجد الاقصی عنوان کرد: حتما موضوع مسجد الاقصی و قدس شریف در مناسک حج ایرانی ها پیگیری می شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون که پیام مقام معظم رهبری در خصوص امنیت حجاح و پیگیری مسجدالاقصی و حضور شرارت آمیز آمریکا در منطقه مخابره شده ، انتظار داریم دولت عربستان پیش از پیش به تعهداتی که داده است پایبند بماند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet