هدر موبایل
1396/05/08 16:55:26
سرویس فرهنگی
سلحشوری انتقاد کرد:

فقر ورزشی بانوان در استان‌ها و مناطق محروم/ توسعه ورزش همگانی کلید ارتقا ورزش حرفه‌ای

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دولت جدید باید به ورزش همگانی و ورزش مناطق محروم توجه کند، گفت: نتیجه کارهای انجام شده در وزارت ورزش و جوانان سال‌ها بعد بروز بیرونی خواهد داشت.
فقر ورزشی بانوان در استان‌ها و مناطق محروم/ توسعه ورزش همگانی کلید ارتقا ورزش حرفه‌ای عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دولت جدید باید به ورزش همگانی و ورزش مناطق محروم توجه کند، گفت: نتیجه کارهای انجام شده در وزارت ورزش و جوانان سال‌ها بعد بروز بیرونی خواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101146461631.jpg فقر,ورزشی,بانوان,در,استان‌ها,و,مناطق,محروم/,توسعه,ورزش,همگانی,کلید,ارتقا,ورزش,حرفه‌ای Icana

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه عملکرد وزارت ورزش و جوانان ظرف 4 سال گذشته دست‌خوش تغییرات مثبتی شده و جهت‌گیری این وزارت‌خانه جهت‌گیری مثبتی بوده است، گفت: تلاش‌های صورت گرفته فقط مختص دوره‌ای که دکتر سلطانی‌فر سکان‌دار هدایت این وزارت‌خانه بودند، نیست؛ بلکه این تلاش‌ها از ابتدای این دولت آغاز و با حضور ایشان قوت گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ورزش شاخه زودبازدهی نیست که با مدیریت صحیح بخواهد سریعا نتیجه دهد و با رویکرد مدیریتی مناسب می‌توان نتیجه آن را در آینده مشاهده کرد.

وی با تمجید از اینکه ورزش حرفه‌ای در وزارت ورزش و جوانان بسیار جدی گرفته شده و به آن توجه ویژه می‌شود، تصریح کرد: در کنار ورزش حرفه‌ای باید به ورزش همگانی نیز توجه جدی شود چراکه سلامت و نشاط جامعه در گرو همین مسئله است.

عضو فراکسیون امید مجلس تأکید کرد:  برای ارزیابی وزارت ورزش و جوانان در دوره جدید نیاز به زمان بیشتری است ولی با توجه به اینکه در آستانه شکل‌گیری دولت و تشکیل کابینه جدید هستیم باید اذعان داشت که توجه به ورزش‌های مدال‌آور و ورزش قهرمانی و کسب موفقیت‌های مهم بین‌المللی در این مدت از جمله نکات مثبت وزارت ورزش بوده که این روند باید ادامه پیدا کند.

سلحشوری تأکید کرد: اهمیت ورزش استان‌ها باید در وزارت ورزش و جوانان درک شود؛ یکی از راهکارهای برون رفت از آسیب‌های اجتماعی همین ورزش است ضمن اینکه در کنار این مسئله می‌توان استعدادهای جدید را نیز برای پرورش در حوزه ورزش قهرمانی با توسعه ورزش استان‌ها و مناطق محروم کشف کرد.

وی افزود: برنامه توسعه ششم نیز در بندهای متعددی بر توجه به ورزش در مناطق محروم و استان‌های کمتر توسعه یافته تأکید کرده است .

رییس فراکسیون زنان مجلس تأکید کرد: توجه به ورزش بانوان و شجاعت حضور  و درخشیدن آنان در رقابت‌های بین‌المللی مرهون توجه و حمایت دولت در این مدت از ورزش بانوان بود که این روند نیز باید در دولت آینده پیگیری شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بر ایجاد زیرساخت‌های مناسب به منظور توسعه ورزش بانوان در استان‌ها و مناطق محروم تأکید و اظهار کرد: در حال حاضر بسیاری از مناطق کشور نه تنها مرکزی برای فعالیت ورزشی بانوان ندارند بلکه باشگاه یا ورزشگاهی برای استفاده هیچکس وجود ندارد و این مسئله باید با اختصاص بودجه‌ها به زیرساخت‌های ورزشی حل شود و سرانه ورزشی در کشور ما ارتقا باید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet