هدر موبایل
1396/05/09 15:55:09
سرویس فرهنگی
سالک:

پرهیز از خرید در بازار عربستان نوعی برائت از مشرکین است/ تعبیه فروشگاه‌های مدرن برای خرید حجاج در فرودگاه‌ها

نایب رئیس فراکسیون روحانیت مجلس معتقد است که حجاج ایرانی با خرید نکردن در بازار عربستان علاوه بر نریختن پول در جیب وهابیت، نوعی برائت از مشرکین انجام داده‌اند.
پرهیز از خرید در بازار عربستان نوعی برائت از مشرکین است/ تعبیه فروشگاه‌های مدرن برای خرید حجاج در فرودگاه‌ها نایب رئیس فراکسیون روحانیت مجلس معتقد است که حجاج ایرانی با خرید نکردن در بازار عربستان علاوه بر نریختن پول در جیب وهابیت، نوعی برائت از مشرکین انجام داده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105046329016.jpg پرهیز,از,خرید,در,بازار,عربستان,نوعی,برائت,از,مشرکین,است/,تعبیه,فروشگاه‌های,مدرن,برای,خرید,حجاج,در,فرودگاه‌ها Icana

احمد سالک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اعزام نخستین کاروان زائران بیت الله الحرام به مکه مکرمه، تأکید کرد: نخستین نکته که حجاج و مردم باید در نظر داشته باشند، درک عمیق فلسفه عبادات و به ویژه حج است زیرا اگر حجاج فلسفه عبادت را درک نکنند، عبادت سطحی و بدون توجه به محتوا انجام خواهند شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: این درک عمیق از عبادات به ویژه در دوران حج موجب انس با خداوند متعال می‌شود و قرآن کریم نیز در این باره اشاره دارد که جن و انس را خلق نکردیم مگر برای عبادت؛ بنابراین فسلفه حج رشد و نورانیت انسان در کنار خانه خدا و قبور مطهر پیامبر و بقیع است.

وی اظهار کرد: فرهنگ فهم فلسفه حج باید توسط دستگاه‌های تبلیغاتی کشور به ویژه سازمان حج و زیارت اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی شود و این موضوع در کلاس‌های آموزشی داخل کشور، مکه و مدینه مطرح شود؛ همچنین می‌توان این مسائل را در قالب بروشور و بولتن به حجاج اهدا و آن‌ها را از این طریق مطلع کرد تا توجه حجاج به اصل موضوع حج جلب شود.

سالک با بیان اینکه یکی دیگر از ارکان حج برائت از مشرکین و بیزاری جستن از غیر خدا است، ادامه داد: قاطعیت در برابر برائت از مشرکین و دوری جستن از آن نیز باید در پیش نظر حجاج حاضر در مراسم امسال باشد.

سالک تصریح کرد: توجه به مسائل مهم جهان اسلام و قبله اول مسلمین مسجدالاقصی نیز نباید تحت الشعاع مسائل دیگر قرار گیرد و در این کنگره جهانی به مسائل اصلی جهانی اسلام پرداخته شود؛ این روند باید تا محو کامل رژیم غاصب صهیونیستی این مسیر باید ادامه یابد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص پرهیز از بازارگردی حجاج ایرانی، اضافه کرد: این مسئله از دو جهت قابل بررسی است؛ نخست اینکه توجه به اصل موضوع حج، عبودیت، بندگی و قرب الهی از یاد حجاج نرود و دوم از این جهت که پول جمهوری اسلامی به جیب یک جریان ضد اسلام وهابی می‌رود.

نایب رئیس فراکسیون روحانیت مجلس با تأکید بر اینکه هیچ دلیل عقلی برای اینکه حجاج جیب دشمن را پر کنند وجود ندارد، افزود: همه سوغاتی که حجاج می‌خواهند در این سفر معنوی تهیه کنند در همه جای دنیا به ویژه کشور خودمان نیز موجود است.

وی با یادآوری اینکه برای گرفتن سوغات می‌توان به مانند سال‌های گذشته از امکانی که در جوار فرودگاه‌های کشورمان فراهم شده استفاده کرد، گفت: سال گذشته در فرودگاه‌های کشور برای حجاج فروشگاه‌های مدرن و مناسبی تعبیه شده بود که این فروشگاه‌ها دارای همه اقسام و انواع سوغات حج است و حجاج محترم می‌توانند سوغات خود را از این طریق تهیه کنند.

سالک با بیان اینکه ما نباید به هیچ وجه در شرایط مبارزه با وهابیت به آل سعود کمک مادی کنیم، ادامه داد: در حقیقت حجاج ما با خرید نکردن و پول در جیب وهابیت نریختن علاوه بر مبارزه با نفس و خودسازی برائت از مشرک هم انجام داده‌اند و با دشمن نیز مبارزه کرده‌اند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به موضوع امنیت حجاج و رفتار حجاج نیز اشاره و اظهار کرد: امیدواریم در این شرایط حساس حجاج با دقت کامل بهانه به دست دشمن ندهند و عربستان نیز بتواند همانطور که اعلام کرده است به خوبی امنیت را برای حجاج تأمین کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet