هدر موبایل
1396/05/09 13:24:24
سرویس سیاسی
/وکلای ملت با اشاره به تأکیدات رهبری در برگزاری حج ۹۶/

ذوالنور: روح حج در برگزاری مراسم برائت از مشرکین است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه امروز سلطه اجانب بر بلاد مسلمین تجلی یافته، گفت: بهترین اتفاق برگزاری مراسم برائت از مشرکین از محل کعبه در دفاع از مسجدالاقصی قبله اول مسلمین است.
ذوالنور: روح حج در برگزاری مراسم برائت از مشرکین است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه امروز سلطه اجانب بر بلاد مسلمین تجلی یافته، گفت: بهترین اتفاق برگزاری مراسم برائت از مشرکین از محل کعبه در دفاع از مسجدالاقصی قبله اول مسلمین است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103190896048.jpg ذوالنور:,روح,حج,در,برگزاری,مراسم,برائت,از,مشرکین,است Icana

مجتبی ذوالنوری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون برگزاری حج 96 و ابعاد مختلف آن گفت:  در نص صریح سوره توبه در قرآن برائت از مشرکین در حج تأکید شده است و امام راحل(ره) اسلام آمریکایی را پرده ای از شرک می دانستند که این مسیر بعدها بسیار مورد اهمیت واقع شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه برائت از مشرکین از امور واجب حج برای مسلمانان است، عنوان کرد: امروز سلطه اجانب بر بلاد مسلمین در حال تجلی بوده و حکام سرسپرده سعودی با دعوت از رئیس جمهور آمریکا و پذیرایی از وی، قراردادهای سنگین با آنها می بندند و پایگاه های خود را در اختیار توان نظامی آمریکا قرار می دهند که این توان نظامی جز برای تعرض به کشورهای اسلامی مورد دیگری ندارد.

وی افزود: متأسفانه اخیرا شاهد پرواز نخستین هواپیما از یک کشور اسلامی همچون عربستان به مقصد اسرائیل بودیم در حالی که این رژیم گروه های تکفیری تحت پوشش عربستان که به نسل کشی در سوریه و یمن پرداخته اند را مورد مداوا قرار داده و پشتیبانی می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه برائت از کفار و مشرکین روح حج بوده و حج بدون روح معنایی ندارد، خاطرنشان ساخت: بهترین اتفاق این است که از محل کعبه از مسجدالاقصی قبله اول مسلمین دفاع شود لذا امیدواریم حج امسال مثل سال های گذشته مظهر برائت از مشرکین و دفاع از مظلومیت مسلمانان و دفاع از تمامیت ارضی، وحدت، استقلال کشورهای اسلامی و اعلام برائت نسبت به نظام سلطه و استکبار یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی و هم پیمانان آنها باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet