هدر موبایل
1396/05/09 11:54:11
سرویس اجتماعی
خالقی تشریح کرد:

سناریوی اجرای پزشک خانواده این بار در گلستان/ نحوه اجرای نظام ارجاع در فارس و مازندران آسیب‌شناسی شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدام وزارت بهداشت در اجرای پزشک خانواده در استان گلستان، گفت: باید نقاط مثبت اجرای این طرح در استان گلستان تقویب شود تا قانون به شکل کامل شکل اجرایی به خود گیرد.
سناریوی اجرای پزشک خانواده این بار در گلستان/ نحوه اجرای نظام ارجاع در فارس و مازندران آسیب‌شناسی شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدام وزارت بهداشت در اجرای پزشک خانواده در استان گلستان، گفت: باید نقاط مثبت اجرای این طرح در استان گلستان تقویب شود تا قانون به شکل کامل شکل اجرایی به خود گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109966094229.jpg سناریوی,اجرای,پزشک,خانواده,این,بار,در,گلستان/,نحوه,اجرای,نظام,ارجاع,در,فارس,و,مازندران,آسیب‌شناسی,شود Icana

بشیر خالقی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اجرای پزشک خانواده در استان گلستان، افزود: مجلس در قانون برنامه ششم توسعه دولت را مکلف به اجرای سیستم ارجاع در سراسر کشور کرده است تا همه مردم بتوانند از خدمات پزشک خانواده برخوردار شوند.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: پزشک خانواده چند سالی است در استان های فارس و مازندران اجرایی شده است در زمان اجرا نیز نقاط قوت و ضعف زیادی داشته است حال قرار است استان گلستان نیز ازظرفیت اجرای طرح پزشک خانواده بهره مند شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: پزشک خانواده در کنار پرونده الکترونیک سلامت و راهنمای بالینی از جمله مواردی است که در قانون برنامه ششم توسعه به آن اشاره شده و وزارت بهداشت مکلف به اجرای آن است.

وی یادآور شد: وزارت بهداشت باید نقاط ضعف اجرای پزشک خانواده در استان های فارس و مازندران را شناسایی و آن ها را رفع کرده و نقاط قوت این طرح را تقویت کند تا مشکلی در زمینه اجرای نظام ارجاع در استان گلستان وجود نداشته باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: باید سیستم ارجاع در سایر استان ها نیز شکل اجرایی به خود گیرد زیرا این طرح می تواند به کنترل هزینه های بهداشت و درمان و مدیریت هزینه بیماران کمک زیادی کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet