هدر موبایل
1396/05/10 13:07:15
سرویس فرهنگی
کاتب:

حاجیان ایرانی الگویی کامل برای سایر حجاج باشند/ مدیریت موسم حج با مشارکت تمامی مسلمانان انجام شود

عضو هیئت رئیسه مجلس از زائران حج خواست با درک موقعیت و شرایط حساس موسم حج امسال، هوشمندی و هوشیاری بیش از پیش نسبت به تحرکات برخی از افراد ساده لوح و یا بداندیش داشته باشند تا از آتش افروزی و برخوردهای غیرضرور جلوگیری به عمل آید.
حاجیان ایرانی الگویی کامل برای سایر حجاج باشند/ مدیریت موسم حج با مشارکت تمامی مسلمانان انجام شود عضو هیئت رئیسه مجلس از زائران حج خواست با درک موقعیت و شرایط حساس موسم حج امسال، هوشمندی و هوشیاری بیش از پیش نسبت به تحرکات برخی از افراد ساده لوح و یا بداندیش داشته باشند تا از آتش افروزی و برخوردهای غیرضرور جلوگیری به عمل آید. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101945647859.jpg حاجیان,ایرانی,الگویی,کامل,برای,سایر,حجاج,باشند/,مدیریت,موسم,حج,با,مشارکت,تمامی,مسلمانان,انجام,شود Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه موسم حج یک فرصت بزرگ برای نمایش قدرت عموم مسلمین است اظهار داشت: حاجیان ایرانی می‌بایست به موازات بجا آوردن اعمال حج و شعائر دینی و مذهبی  بتوانند با رفتار و اعمال خویش الگو و نمونه‌ای کامل از یک مسلمانی ایرانی ارائه دهند.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: ظرفیت معنوی حج بعنوان یکی از اجتماعات بزرگ بشری، ظرفیتی لایتناهی و بسیط است و می‌بایست تمامی امکانات و برنامه‌ریزی‌ها بصورت مدون  در جهت بهره‌مندی  هوشمندانه در ابعاد مختلف از این فضای معنوی شکل بگیرد.

وی با اشاره به وقایع مختلفی که به واسطه مدیریت ناکارآمد متولیان در طول برگزاری حج اتفاق افتاد و باعث تاسف و تاثر گردید اظهار داشت: قبله مسلمین و حرمین شریفین میراث مشترک تمامی مسلمین جهان است و متعلق به طایفه خاصی نیست و ما اعتقاد داریم آنجا ورای سرزمین محصور جغرافیایی و فرای حاکمیت یک گروه یا شخص باید قرار داده شود و مدیریت موسم حج می‌بایست با مشارکت تمامی مسلمانان انجام شود تا آزادی در عبادت خدای یکتا با فراغ بال حاصل شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: حال که اینگونه نیست، دستگاه سعودی به عنوان متولی خودخوانده می‌بایست امنیت و رفاه تمامی حجاج به ویژه حاجیان ایرانی را برقرار نموده و بستر حج بدون هیچگونه نگرانی و اضطرابی در جهت هم‌افزایی معنوی برای همگان فراهم گردد.

عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما گفت: بی‌تردید ملت مسلمان ایران هیچگاه خود را جدا از امت اسلامی ندانسته و نمی‌داند  و همواره منافع امت اسلامی را سرلوحه خویش قرار داده است. از این روی بر اساس آموزه‌های اسلامی ما اعتقاد داریم همه مسلمانان در سرتاسر عالم هستی بعنوان برادران و خواهران دینی ما شناخته می‌شوند و ما آمادگی کمک و یاری به آنها را در هر شرایطی داریم.

کاتب همچنین در ادامه افزود: از این روی اولویت اصلی ما  ایجاد وحدت و حفظ پیوندهای معنوی با سایر برادران و خواهران مسلمان است که از تاکیدات فراوان حضرت امام (ره) و رهبری عظیم الشان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به مناسبت‌های مختلف است تا مقابل هر گونه سوء استفاده دشمنان اصلی مسلمانان گرفته شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه گفت: از تمامی برادران و خواهران ایرانی که عازم حج می‌باشند ضمن التماس دعا، بعنوان برادر کوچک می‌خواهم با درک موقعیت و شرایط حساس موسم حج امسال، هوشمندی و هوشیاری بیش از پیش نسبت به تحرکات برخی از افراد ساده لوح و یا بداندیش داشته باشند تا از آتش افروزی و برخوردهای غیرضرور جلوگیری بعمل آید.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان افزود: بحمدالله در کشور ما اینک هر آنچه در بازارهای ممالک دیگر وجود دارد مشابه‌اش نیز در ایران وجود دارد لذا تقاضای عاجل دارم در جهت حفظ منزلت و جایگاه ملی و میهنی و بهره جستن از این فرصت ارزنده تمام همت خویش را در موسم حج ابراهیمی مصروف ارتقاء سطح معنویت و ارتباط عالی با پروردگار یکتا نماییم  و از پرسه زنی‌های مداوم در مراکز تجاری مقصد جلوگیری نماییم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet