هدر موبایل
1396/05/09 16:16:37
سرویس اجتماعی
رضایی مطرح کرد:

کاهش 35 درصدی جمعیت مهاجر با انتقال پایتخت سیاسی از تهران/بیکاری عامل اصلی افزایش مهاجرت به پایتخت

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: انتقال پایتخت سیاسی از تهران منجر به کاهش یک سوم جمعیت مهاجر خواهد شد.
کاهش 35 درصدی جمعیت مهاجر با انتقال پایتخت سیاسی از تهران/بیکاری عامل اصلی افزایش مهاجرت به پایتخت نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: انتقال پایتخت سیاسی از تهران منجر به کاهش یک سوم جمعیت مهاجر خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108202012148.jpg کاهش,35,درصدی,جمعیت,مهاجر,با,انتقال,پایتخت,سیاسی,از,تهران/بیکاری,عامل,اصلی,افزایش,مهاجرت,به,پایتخت Icana

مسعود رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره افزایش مهاجرت به تهران، افزود: سه عامل سبب افزایش مهاجرت ها از شهرهای کوچک و روستاها به تهران شده است که باید این سه عامل را بررسی کرده و به دنبال راهکاری برای آن بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تهران پایتخت سیاسی است و همین امر باعث مراجعه افراد برای انجام امور اداری و سکنی گزیدن در تهران به جهت سیاسی بودن پایتخت است لذا خواسته یا ناخواسته بسیاری از افراد جذب تهران می شوند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: از سویی دیگر اغلب کارخانه ها و مراکز تولیدی در تهران قرار دارد و در واقع مرکز اقتصاد در تهران قرار گرفته است.

وی یادآور شد: همچنین ایحاد اشتغال در تهران سبب شده زمانی که در شهرستان ها و روستاها مشکل بیکاری وجود داشته باشد، افراد جهت یافتن شغلی مناسب به تهران مراجعه کنند.

رضایی تاکید کرد: باید پایتخت سیاسی تهران تغییر کند یا اینکه امور اقتصادی به کلانشهر دیگری سپرده شود، در این صورت یک سوم جمعیت مهاجر به تهران کاهش خواهد یافت.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: از سویی دیگر باید زمینه اشتغال در روستاها و شهرهای کوچک فراهم شود تا رویای دستیابی به اشتغال در بین مردم از میان نرود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet