خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1396/05/10 07:35:00
سرویس فرهنگی
پور مختار خبر داد:

تدوین طرح تحقیق و تفحص از سازمان اوقاف و امور خیریه با 18 امضا/ نبود شفافیت و ابهامات مالی محور کار

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی از تدوین طرح تحقیق و تفحص از سازمان اوقاف و امور خیریه با امضای ۱۸ تن از نمایندگان مجلس خبر داد.
تدوین طرح تحقیق و تفحص از سازمان اوقاف و امور خیریه با 18 امضا/ نبود شفافیت و ابهامات مالی محور کار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی از تدوین طرح تحقیق و تفحص از سازمان اوقاف و امور خیریه با امضای 18 تن از نمایندگان مجلس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg تدوین,طرح,تحقیق,و,تفحص,از,سازمان,اوقاف,و,امور,خیریه,با,18,امضا/,نبود,شفافیت,و,ابهامات,مالی,محور,کار Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ابهامات موجود در نحوه مدیریت و عدم شفافیت درآمدها و هزینه‌کردهای سازمان اوقاف و امور خیریه، گفت: سوال و ابهام در خصوص عملکرد سازمان اوقاف و امور خیریه فراوان است و نمایندگان بسیاری نسبت به این موضوع دغدغه دارند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تذکر کتبی خود به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همین زمینه تصریح کرد: تذکر اینجانب ناظر بر میزان درآمدها و نحوه مدیریت سازمان اوقاف بود که موجب نارضایتی عمومی شده است و البته باید تحت نظارت قرار گیرد.

وی همچنین گفت: در حال حاضر طرح تحقیق و تفحص از سازمان اوقاف و امور خیریه تدوین شده و 18 نفر از نمایندگان آن را امضا کرده‌اند.

پورمختار با انتقاد از اینکه رییس سازمان اوقاف نسبت به ابهامات و سوالات نمایندگان مردم پاسخگو نیست، افزود: سطح نارضایتی مردم نیز بسیار بالا است و این نارضایتی در زمینه‌های مختلف از جمله عملکرد دستگاه‌ها در استان‌ها و عدم شفافیت در حوزه مرکزی است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس محور دیگر تحقیق و تفحص از سازمان اوقاف و امور خیریه را نحوه هزینه‌کرد درآمد موقوفات خواند و گفت: نمایندگان به شدت نسبت به این عدم شفافیت دغدغه دارند و باید در این زمینه شفاف‌سازی شود و این طرح تحقیق و تفحص در همین راستا تدوین شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet