خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/04/13 18:22:00
سرویس بین الملل
استانداردهای دوگانه اتحادیه اروپا -3

برای حفظ روابط اقتصادی، اروپا باید جانب احتیاط را رعایت کند

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به اقدام اخیر اتحادیه اروپا مبنی بر فراخوان سفرای ایران در کشورهای اروپایی گفت: اروپا اگر مایل به حفظ و تداوم منافع اقتصادی خود است باید بیش از این جانب احتیاط را نگه دارد.

مهدی سنایی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: به کشورهای اروپایی توصیه می‌کنیم در امور داخلی ایران دخالت نکنند؛ چون این مداخلات نه تنها به نفع آنها نیست بلکه مسائل را پیچیده‌تر می‌کند.

استاد روابط بین‌الملل دانشگاه تهران، یادآور شد: انتخابات ایران، یک موضوع داخلی است و مسائل و حواشی مربوط به آن نیز از امور داخلی کشور ماست؛ لذا اگر اتحادیه اروپا مایل به تقویت و گسترش روابط خود با جمهوری اسلامی ایران است و حفظ و تداوم منافع اقتصادی خود را طالب است، باید بیش از این جانب احتیاط را نگه دارد و از دخالت در امور داخلی ایران اجتناب کند.

رییس فراکسیون اقتدار ملی مجلس، تصریح کرد: موضوع بازداشت تعدادی از کارکنان محلی سفارتخانه انگلیس در اغتشاشات اخیر، بی‌تردید به دنبال دخالت‌های رسانه‌ای و سیاسی کشورهای اروپایی صورت گرفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ضروری است در این شرایط دستگاه دیپلماسی کشورمان ضمن حفظ عزت و  اقتدار ملی جمهوری اسلامی ایران، با تدبیر و حوصله این دوره را طی کند.

وی با تاکید بر این که در محیط بین‌الملل هر اقدامی، نتایج خاص خود را در بر خواهد داشت، افزود: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران باید تلاش کند ضمن تکیه بر مواضع اصولی مان در سیاست‌ خارجی، از تحریک پذیری در روابط ایران با کشورهای دیگر جلوگیری کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet