ایام محرم 1398
1396/05/10 13:13:12
سرویس سیاسی
کمالی پور:

ایران برای حفظ شأن و جایگاه بین الملل حمله به سفارت عربستان را پیگیری کرده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران برای حفظ شأن و جایگاه بین الملل حمله به سفارت عربستان را پیگیری کرده است.
ایران برای حفظ شأن و جایگاه بین الملل حمله به سفارت عربستان را پیگیری کرده است عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که ایران برای حفظ شأن و جایگاه بین الملل حمله به سفارت عربستان را پیگیری کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607103082445198.jpg ایران,برای,حفظ,شأن,و,جایگاه,بین,الملل,حمله,به,سفارت,عربستان,را,پیگیری,کرده,است Icana

یحیی کمالی پور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقاد وزارت خارجه عربستان بر نحوه تحقیق درباره حمله به سفارت عربستان، اظهار داشت: براساس قانون داخلی کشور، افرادی که عامل تشویق و تحریک عده ای برای ارتکاب جرم می شوند نیز معاون جرم شمرده می شوند با این حساب دولت ریاض نیز در زمینه حمله به سفارت عربستان بی تقصیر نیست.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد:  با این حال دستگاه قضایی در رسیدگی به پرونده حمله به سفارت عربستان، قصور دولت ریاض را نادیده گرفت و با نگاه حفظ جایگاه و امنیت سفارت عربستان برابر مقررات داخلی متهمان حمله به سفارت را شناسایی کرد.

وی گفت: بر همین اساس دادگاه تشکیل و حکم صادر شد و حتی در دادگاه تجدید نظر حبس این افراد از سه تا 6 ماه مورد تایید قرار گرفت بنابراین هیچ شائبه ای مبنی بر سیاسی کاری صحت ندارد دستگاه قضا اگر می خواست سیاسی کاری کند حکم دیگری برای متهمان در نظر می گرفت.

این نماینده مجلس عنوان کرد: به طور مثال می توانستیم برای این افراد عف تعلیقی یا جزای نقدی در نظر بگیریم و به نوعی کیفیت احکام را کاهش می دادیم چرا که این افراد به دلیل احساسات دینی و مذهبی در به چنین کاری زدند و جای آن بود که حکم کمتری برای شان صادر کرد.

کمالی پور با بیان اینکه عربستان حسن نیت خود را در رابطه با ایران نشان نداده است، گفت: مقامات سعودی بر طبل تفرقه و اختلاف می کوبند و اظهارنظرهای آنها بیانگر استراتژیک نادرست در قبال ایران است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: ایران تنها برای حفظ شأن و جایگاه بین المللی خود موضوع حمله به سفارت عربستان را پیگیری می کند، در غیر اینصورت سعودی ها شایستگی آن را ندارند که دستگاه قضایی به مسائل مرتبط به آنها بپردازند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet