خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1388/04/13 19:37:00
سرویس بین الملل

حضور نمایندگان 19 پارلمان آسیایی در کمیته فرعی محیط زیست

**در اجلاس کمیته فرعی محیط زیست مجمع مجالس آسیایی، نمایندگان ۱۹ کشور، مباحث مختلف محیط زیستی را مورد توجه و بررسی قرار دادند.
به گزارش خانه ملت و به نقل از دبیرخانه مجمع مجالس آسیایی، اجلاس کمیته فرعی محیط زیست مجمع مجالس آسیایی در تاریخ 10 و 11 تیرماه در سئول چایتخت کره جنوبی برگزار شد. در این اجلاس نمایندگان 19 مجلس آسیایی از جمله مجلس شورای اسلامی حضور داشته و مباحث مختلف محیط زیستی را مورد توجه و بررسی قرار دادند.

با توجه به برگزاری اجلاس سازمان ملل در خصوص تغییرات آب و هوایی در پاییز سال جاری در دانمارک، شرکت کنندگان در اجلاس سئول به چگونگی هماهنگی و مشورت در سطح مجالس آسیایی، قبل و بعد از اجلاس سازمان ملل پرداختند.

 در این زمینه قطع نامه پایانی اجلاس سئول، نمایندگان پارلمان های آسیایی را تشویق می کند تا در قالب هیات های شرکت کننده در اجلاس دانمارک حضور یابند.

 همچنین تصمیم گرفته شد که یک گروه مشورتی به منظور تدوین یک قانون مشترک در زمینه استراتژی آسیایی تغییرات آب و هوایی با شرکت پارلمان های عراق، عربستان، کره جنوبی، بحرین، اندونزی و ایران و پاکستان تشکیل شود.

قطع نامه پایانی همچنین به دسترسی مداوم کلیه کشورهای آسیایی بر فن آوری پیش رفته برای مقابله موثر با آثار منفی تغییرات آب و هوایی تاکید کرده، مسئولیت دولت های توسعه یافته و موسسات بین المللی را در این زمینه به رسمیت شناخته و این دولت ها و موسسات را تشویق می کند که کمک های مالی و فنی خود را در اختیار کشورهای کمتر توسعه یافته قرار دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet