هدر موبایل
1396/05/10 14:38:47
سرویس اجتماعی
کیانپور:

طرح سی بی آر در 60 شهرستان محروم کشور باید اجرایی شود/ضمانت اجرایی لازمه عملیاتی شدن لایحه حمایت از حقوق معلولان

نماینده مجلس دهم، با تاکید بر لزوم اجرای طرح سی بی آر در ۶۰ شهرستان محروم کشور، گفت: لایحه حمایت از معلولان باید از ضمانت اجرایی لازم برخوردار باشد.
طرح سی بی آر در 60 شهرستان محروم کشور باید اجرایی شود/ضمانت اجرایی لازمه عملیاتی شدن لایحه حمایت از حقوق معلولان نماینده مجلس دهم، با تاکید بر لزوم اجرای طرح سی بی آر در 60 شهرستان محروم کشور، گفت: لایحه حمایت از معلولان باید از ضمانت اجرایی لازم برخوردار باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105043754319.jpg طرح,سی,بی,آر,در,60,شهرستان,محروم,کشور,باید,اجرایی,شود/ضمانت,اجرایی,لازمه,عملیاتی,شدن,لایحه,حمایت,از,حقوق,معلولان Icana

مجید کیان پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه طرح سی بی آر ( توانبخشی مبتنی بر جامعه ) زمینه بازگشت معلولان به جامعه را فراهم می کند با تاکید بر لزوم اجرای آن در 60 شهرستان محروم و همچنین مناطق حاشیه نشین،گفت: این طرح اجتماع محور بوده و تسهیل در شرایط زندگی  و ارتباط بهتر معلولان را با جامعه را فراهم کرده  و به کاهش محدودیت ها منجر می شود.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سازمان بهزیستی بعد از اجرای موفق طرح " سی بی آر " در روستاها به دنبال اجرای این طرح در مناطق محروم و حاشیه شهرها است، تصریح کرد: مسئولان بهزیستی از اجرای این طرح در 30 منطقه محروم کشور خبر داده این در حالی است که در کشور بیش از 60 منطقه محروم وجود داشته و می طلبد این طرح در تمامی این مناطق اجرایی و عملیاتی شود.

وی افزود: از آنجایی که به توانمندسازی معلولان در حاشیه شهرها توجه کافی نشده و معلولان این مناطق نیاز به ارائه خدمات مناسب دارند بنابراین بهتر است اجرای این طرح در حاشیه شهرها نیز مورد توجه قرار گیرد؛ البته اجرای بهتر این طرح نیازمند برنامه ریزی دقیق تر و منسجم تر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، از بی توجهی نسبت به استخدام معلولان انتقاد کرد و گفت: معلولیت نباید منجر به محدودیت شود بلکه باید استخدام این قشر همانند سایر افراد جامعه مورد توجه قرار گرفته و در جهت اجرای قوانین مربوط به اشتغال آنها مانند حق جذب سه درصدی گام برداشت در این رابطه نیاز است ادارات و دستگاه ها حق جذب سه درصدی معلولان را جدی بگیرند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه تمامی مشکلات معلولان باید در لایحه حمایت از حقوق معلولان دیده شود و ضمانت اجرایی داشته باشد، تصریح کرد: در حالی نمایندگان در تلاش برای افزایش سهمیه استخدام معلولان در لایحه مذکور هستند که به استخدام سه درصدی معلولان بی توجهی می شود از این رو به نظر می رسد این لایحه باید از ضمانت اجرایی لازم برخوردار باشد تا دستگاه ها استخدام معلولان را در اولویت قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet