هدر موبایل
1396/05/10 15:27:02
سرویس اجتماعی
شاعری مطرح کرد:

15 متر مربع سرانه فضای سبز هر تهرانی/ توسعه کمربند سبز سدی محکم در مقابله با زمین‌خواری

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه سرانه فضای سبز هر تهرانی بیش از ۱۵ متر است، گفت: تا پایان برنامه ششم این میزان باید به ۱۸ متر مربع برسد.
15 متر مربع سرانه فضای سبز هر تهرانی/ توسعه کمربند سبز سدی محکم در مقابله با زمین‌خواری سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه سرانه فضای سبز هر تهرانی بیش از 15 متر است، گفت: تا پایان برنامه ششم این میزان باید به 18 متر مربع برسد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109284185461.jpg 15,متر,مربع,سرانه,فضای,سبز,هر,تهرانی/,توسعه,کمربند,سبز,سدی,محکم,در,مقابله,با,زمین‌خواری Icana

علی محمد شاعری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از بی توجهی مسئولان شهری پایتخت نسبت به تعیین تکلیف لایحه کمربند سبز انتقاد کرد و گفت: تصویب و اجرای این لایحه باید هر چه سریع تر از سوی متولیان تعیین تکلیف و در اولویت قرار گیرد.

توسعه و تکمیل کمربندسبز تهران راهکاری مناسب برای جلوگیری از گسترش بی رویه حاشیه نشینی، رشد شهرک های اطراف و کنترل بارگذاری های نامتوازن

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه توسعه و تکمیل کمربندسبز تهران راهکاری مناسب برای جلوگیری از گسترش بی رویه حاشیه نشینی، رشد شهرک های اطراف وکنترل بارگذاری های نامتوازن است، گفت: این پروژه سال ها است که شروع شده و تکمیل آن نیاز به اراده جدی دارد.

شورای شهر تهران باید با تخصیص اعتبار مورد نیاز پروژه کمربند سبز هر چه سریع تر این پروژه را به سرانجام برساند

وی با بیان اینکه شورای شهر تهران باید با تخصیص اعتبار مورد نیاز پروژه کمربند سبز هر چه سریع تر این پروژه را به سرانجام برساند، تصریح کرد:پروژه مذکور در بخش زیادی از ارتفاعات دامنه جنوبی البرز، سرخه حصار، جاجرود و همچنین جنوب شهر تهران اجرایی شده و برای تکمیل این پروژه سبز باید اعتبارات مورد نیاز تامین و در اختیار سازمان بوستان ها و فضای سبز قرار گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه کمربند سبز از توسعه نامتوازن و بی رویه پایتخت و همچنین بارگذاری های غیرضرور صنعتی جلوگیری می کند، ادامه داد: توسعه کمربند سبز کاهش آلایندگی هوای پایتخت، تلطیف آب و هوا، کاهش دما و زیبایی بصری پایتخت را به همراه دارد.

سرانه فضای سبز تهران بیش از 15 متر مربع بوده و باید تا پایان برنامه ششم به 18 متر مربع برسد

شاعری با بیان اینکه سرانه فضای سبز تهران بیش از 15 متر مربع است، گفت: تا پایان برنامه ششم این میزان باید به 18 متر مربع افزایش یابد.

تهران در سال های اخیر اقدامات مناسبی را برای توسعه سرانه سبز تهران انجام داده است

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس دهم، با یادآوری اینکه شهرداری تهران در سال های اخیر اقدامات مناسبی را برای توسعه سرانه سبز تهران انجام داده است، گفت: هر چند توسعه ساخت و سازها باعث تخریب بخشی از فضای سبز تهران شد اما با انجام جنگل کاری و توسعه فضای سبز توسط سازمان بوستان ها و فضای سبز و از سویی همکاری سازمان ها جنگل ها سرانه فضای سبز از رشد قابل قبولی برخوردار بود البته هنوز تا نقطه مطلوب فاصله دارد اما با تکمیل رینگ و کمربند سبز سرانه فضای سبز به حد مطلوب نزدیک خواهد شد.

وی با بیان اینکه تهران به عنوان شهری که در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد نیازمند توسعه فضای سبز شهری است تا مردم بتوانند در سایه فضای سبز به آرامش پایدار و امنیت خاطر برسند، تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی پایتخت مشکلات ترافیکی و آلودگی هوا بوده که افزایش تنش ها را به دنبال داشته از این رو توسعه فضای سبز این مشکلات را به حداقل می رساند.

توسعه کمربند سبز تهران عاملی موثر در جلوگیری از زمین خواری و رانت خواری است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه توسعه کمربند سبز تهران عاملی موثر در جلوگیری از زمین خواری و رانت خواری است، گفت: معمولا در هر جایی که فضای سبز وجود دارد توسعه کمربند سبز اقدام بسیار مهمی در جهت جلوگیری از تخریب محیط زیست شهری، رشد بی رویه شهر و حاشیه نشینی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet