خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1388/04/14 08:13:00
سرویس اقتصادی
معاون حقوقی دیوان محاسبات:

عدم شفافیت مالی موجب آسیب رسانی به حکومت است

**معاون حقوقی، امور مجلس، استانها و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور گفت: دیوان محاسبات با ابزار نظارت آنلاین، عملکردهای مالی و بودجه ای دستگاه‌های اجرایی را به صورت زنده بررسی می‌کند.

"فریدون همتی" با اعلام این مطلب در مشهد افزود: هدف دیوان محاسبات از نظارت دقیق ، ایجاد شفافیت مالی است چرا که عدم شفافیت مالی موجب آسیب رسانی به حکومت می‌شود.

وی اظهارداشت: در راستای سیاست‌ها و رویکردهای جدید دیوان هدف گذاری نموده ایم تا علاوه بر "حسابرسی رعایت " و "حسابرسی مالی" به عنوان روش‌های موجود، گامی فراتر از این روش‌ها نهاده و با ورود به عرصه جدید "حسابرسی عملکرد" به عنوان یکی از تجارب مثبت کشورهای پیشرفته، برای 350 مورد یا موضوع از پروژه های مهم و اولویت دار در کشور حسابرسی عملکرد داشته باشیم که در تمام این پروژه ها به دنبال سه آیتم صرفه اقتصادی، کارایی و اثر بخشی هستیم.

همتی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اولویت کاری ما در سال جاری ابتدا در حوزه نفت است که مهمترین عامل درآمدهای کشور محسوب می‌شود و پس از آن با توجه به 38 هزارمیلیارد تومان معوقه بانکی به موضوع بانک‌ها خواهیم پرداخت تا منابع بانکی در مسیر توسعه پایدار قرار گیرند و سپس از آنجا که رقم مالیات پس از نفت در بودجه‌، رقمی چشمگیر است اولویت سوم کاری خود را به بحث مالیات اختصاص داده‌ایم.

معاون پارلمانی دیوان محاسبات اضافه کرد: مطابق برنامه چهارم توسعه‌، منابع نفتی بایستی در فصل عمران و اشتغالزایی مورد استفاده قرار گیرند بنابراین هزینه‌های جاری را باید از محل درآمدهای مالیاتی تامین نمود.

وی از بیمه‌، اصل 44 و اصلاح الگوی مصرف به عنوان دیگر اولویتهای کاری دیوان محاسبات دیوان محاسبات نام برد و اظهارداشت: تمرکز بر اصلاح الگوی مصرف در دستگاه های دولتی مانع از هزینه اعتبارات در امور غیر ضرور و بکارگیری آنها در امور اصلی می شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet