هدر موبایل
1396/05/14 11:44:29
سرویس اجتماعی
میرزایی نکو:

دو سوم درآمدهای شهرداری صرف پرداخت حقوق پرسنل می‌شود/ شیوه مدیریت شهری پایتخت باید اصلاح شود

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به تخلفات و استخدام‌های خارج از حد شهرداری تهران گفت: شورای پنجم و شهرداری جدید باید شیوه مدیریت شهر را اصلاح کند.
دو سوم درآمدهای شهرداری صرف پرداخت حقوق پرسنل می‌شود/ شیوه مدیریت شهری پایتخت باید اصلاح شود عضو مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به تخلفات و استخدام‌های خارج از حد شهرداری تهران گفت: شورای پنجم و شهرداری جدید باید شیوه مدیریت شهر را اصلاح کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106355304239.jpg دو,سوم,درآمدهای,شهرداری,صرف,پرداخت,حقوق,پرسنل,می‌شود/,شیوه,مدیریت,شهری,پایتخت,باید,اصلاح,شود Icana

قاسم میرزایی نکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص انحراف مالی شهرداری در پروژه‌های شهری، گفت: در روزهای پایان کار شهرداری، اعلام چنین موضوعاتی فایده ندارد، زمانی که مجلس کلید تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را زد، بر پایه گزارش‌ها و آمارهای مختلف از فسادها و انحرافاتی بود که متاسفانه لابی گری ها اجازه ادامه بررسی آن رد مجلس را نداد.

نماینده مردم دماوند در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در شرایط کنونی روش‌های اصلاحی و شیوه‌هایی که می‌تواند مانع انحرافات شهرداری از برنامه‌ها شود باید مورد توجه نمایندگان مجلس و شورای پنجم قرار گیرد تا فساد به کمترین سطح و انحرافات مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را می‌توان مجددا در مجلس کلید زد اما با توجه به تغییر مدیریت شهری و شهردار پایتخت، بهتر است تخلفات و فسادها و انحرافات توسط شورای پنجم برای ثبت در تاریخ و جبران اشکالات شناسایی و شفاف شود، این گزارش قطعا به مردم هم باید اعلام گردد.

میرزایی نکو معتقد است: در گام بعدی شورای پنجم برای مدیریت بهینه و سالم دستور کار و راهکارهایی جدید را باید بررسی و مشخص کند، این راهکارها باید منطبق بر برنامه‌های توسعه شهری و اسناد بالادستی چون طرح جامع و تفصیلی باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد شورای شهر چهارم، گفت: اعضای شورای شهر چهارم از دو، سه سال گذشته در جریان انحرافات و تخلفات شهرداری بودند لذا ایراد این انتقادات در روزهای پایانی فعالیت شورا چهارم و شهرداری کنونی جای بسی تامل دارد.

وی یادآور شد: در جریان تهیه طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران، مطالب بسیاری جمع‌آوری شد که نشان از تخلفات شهرداری تهران داشت، اما به دلیل مخالفت با آن در مجلس می‌توان این اطلاعات را در اختیار شورای پنجم قرار داد تا مسائل را با برنامه ریزی بررسی کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، افزود: وضعیت استخدام‌های خارج از حد شهرداری هم باید مشخص شود زیرا دو سوم درآمدهای شهرداری صرف پرداخت حقوق پرسنل و شرکت‌های وابسته می‌شود در حالی که با استفاده از شیوه‌های نوین مدیریت شهری باید شیوه‌ها اصلاح شود.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ محمد سالاری رئیس کمیسیون و معماری شهرسازی با اشاره به گزارش مالی کمیسیون برنامه و بودجه و با یادآوری اینکه هزینه پروژه‌های نیمه تمام شهرداری سال گذشته 41 هزار میلیارد تومان گزارش شده بود، گفت: 41 هزار میلیارد تومان چند ماه بعد به 33 هزار میلیارد تومان رسید و الان شهرداری اعلام می‌کند که هزینه پروژه‌های ناتمام شهرداری 19 هزار میلیارد تومان است. جای سوال دارد که این کاهش چگونه رخ داده است.

سالاری گفته است: در پروژه نوسازی اراضی عباس آباد 90 درصد با برنامه‌های تعیین شده توسط شورا ناهمخوانی وجود دارد، لذا ادعا نمی‌کنیم تمام پروژه‌های غیرمرتبط بد هستند، اما درصد پروژه‌های غیرمرتبط مطمئنا بیش از 25 درصد است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet