هدر موبایل
1396/05/14 11:42:35
سرویس اجتماعی
هاشمی تشریح کرد:

توزیع مواد مخدر دولتی تنها زیر نظر پزشک متخصص باید انجام شود/ روایت کمپ‌های ترک اعتیادی که از اساس تیم درمانی ندارند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکیدبر ارتقا کیفی وضعیت بهداشتی کمپ‌های ترک اعتیاد، گفت: نظارت و اظهارنظر پزشکان متخصص برای توزیع موادمخدر دولتی لازم است.
توزیع مواد مخدر دولتی تنها زیر نظر پزشک متخصص باید انجام شود/ روایت کمپ‌های ترک اعتیادی که از اساس تیم درمانی ندارند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکیدبر ارتقا کیفی وضعیت بهداشتی کمپ‌های ترک اعتیاد، گفت: نظارت و اظهارنظر پزشکان متخصص برای توزیع موادمخدر دولتی لازم است. https://cdn.icana.ir/d/019/53918.jpg توزیع,مواد,مخدر,دولتی,تنها,زیر,نظر,پزشک,متخصص,باید,انجام,شود/,روایت,کمپ‌های,ترک,اعتیادی,که,از,اساس,تیم,درمانی,ندارند Icana

همایون هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص تامین موادمخدر معتادان به نحو صحیح، گفت: در حوزه موادمخدر همه اقدامات سنوات گذشته بر مبنای کاهش آسیب بوده لذا بعد از این هم اگر بتوان معتادان را مهار و در سیکل مشخص مانع افزایش آسیب شد، گام موثری بر داشته خواهد شد.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به بند مصوب کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اگر موادمخدر سنتی جایگزین موادمخدر صنعتی شود، نظارت و کنترل پزشکی دقیق لازمه اجرای آن است.

وی درتوضیح وضعیت کمپ‌های ترک اعتیاد، گفت: به لحاظ کمی کمپ‌های ترک اعیتاد کمتر مشکل دارند اما به لحاظ کیفی، کمپ‌ها اساس پروتکل برنامه‌ریزی شده را رعایت نمی‌کنند، به عنوان نمونه در همه کمپ‌ها مجموعه تیم درمانی مستقر نیست.

هاشمی معتقد است: در صورتی که تیم پزشکی مجرب در اردوگاه‌ها مستقر شود، مدیریت مصرف معتادان برای کاهش مصرف و وابستگی آنها به قاچقاچیان محقق می‌شود، از سوی دیگر هر معتاد از شرایط به خصوصی برخوردار است لذا نظر پزشک برای نحوه مصرف و درمان آنها ضروری است.

عضو کمیسوین بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کمپ‌های فعلی ترک اعتیاد باید به جهت کیفی و وضعیت بهداشتی اصلاح شود، رد این صورت می توان با نظر متخصصان حوزه سلامت نسبت به تامین موادمخدر معتادان به شکل صحیح اقدام کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet