هدر موبایل
1396/05/11 08:48:00
سرویس استان ها
شاعری خبرداد:

بهره برداری از بزرگترین عملیات انتقال گاز در شمال کشور/ وابستگی ایران به گاز ترکمنستان قطع شد

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس از افتتاح خط انتقال گاز دامغان به کیاسر و نکا خبرداد.
بهره برداری از بزرگترین عملیات انتقال گاز در شمال کشور/ وابستگی ایران به گاز ترکمنستان قطع شد نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس از افتتاح خط انتقال گاز دامغان به کیاسر و نکا خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105638536326.jpg بهره,برداری,از,بزرگترین,عملیات,انتقال,گاز,در,شمال,کشور/,وابستگی,ایران,به,گاز,ترکمنستان,قطع,شد Icana

علی محمد شاعری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بهره برداری از خط انتقال گاز دامغان به کیاسر و نکا که با حضور وزیر نفت صورت گرفت، گفت: این خط انتقال، بزرگترین عملیات انتقال گاز در شمال کشور است که با پیگیری های شبانه روزی و مجدانه و حمایت همه جانبه نمایندگان استان، تلاش جهادی شرکت گاز مازندران، حمایت های وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران و پیگیری های استاندار مازندران به سرانجام رسید.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با بهره برداری از این خط انتقال گاز آرزوی دیرینه مردم مازندران و استان های شمالی برآورده شد، خاطرنشان کرد:برای اجرای این طرح با خط لوله 42 اینچ حدود یک هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه شد. 

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس تاکید کرد: با بهره برداری از این طرح، وابستگی به گاز ترکمنستان قطع خواهد شد و علاوه بر تامین گاز مصارف خانگی، مازاد آن در اختیار واحدهای صنعتی و تولیدی قرار می گیرد که جایگزین سوخت های فسیلی و گازوئیل شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: انتقال گاز به مازندران زمینه ساز توسعه پایدار، تولید و اشتغال در منطقه است و حذف سوخت های فسیلی و برداشت چوب از جنگل را به دنبال خواهد داشت و با بهره برداری از این خط، گازرسانی به روستاهای بالادست و هزارجریب شتاب بیشتری می گیرد و در ایجاد محیط زیست سالم بسیار موثر خواهد بود.

نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با اجرای این طرح روزانه 40 میلیون متر مکعب گاز وارد مدار خواهد شد، افزود: بخشی از این گاز نیز جایگزین سوخت مازوت در نیروگاه شهید سلیمی نکا خواهد شد که نگرانی های زیست محیطی استفاده از سوخت مازوت را کاهش داده و سلامت و بهداشت مردم منطقه را به دنبال خواهد داشت.

شاعری تصریح کرد:مدیریت جهادی، اقدام و عمل به معنای افتتاح و بهره برداری از پروژه های بزرگ و زیرساختی برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال است که باید در دستور کار دولت قرار گیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet