پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/05/13 10:19:25
سرویس فرهنگی
ابراهیمی:

جامعه هدف برای جذب گردشگر از اروپا به کشورهای مسلمان تغییر کند

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به فرهنگ اصیل ایرانی - اسلامی کشورمان، معتقد است می‌توان توفیقات بهتری از جذب گردشگران کشورهای مسلمان و حتی کشورهای همسایه که از نظر فرهنگی یا مذهبی نزدیکی بیشتر با ایران دارند، پیدا کرد.
جامعه هدف برای جذب گردشگر از اروپا به کشورهای مسلمان تغییر کند عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به فرهنگ اصیل ایرانی - اسلامی کشورمان، معتقد است می‌توان توفیقات بهتری از جذب گردشگران کشورهای مسلمان و حتی کشورهای همسایه که از نظر فرهنگی یا مذهبی نزدیکی بیشتر با ایران دارند، پیدا کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109144343531.jpg جامعه,هدف,برای,جذب,گردشگر,از,اروپا,به,کشورهای,مسلمان,تغییر,کند Icana

علیرضا ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت پویا و درآمدزا تلقی می‌شود و از این رو هر کشوری که در این حوزه سرمایه گذاری کرده توانسته به موفقیت و رشد اقتصادی خوبی دست یابد، گفت: باید یادآور شد که بر اساس پیش بینی سازمان جهانی گردشگری U.N.W.T.O این صنعت در چند سال آینده از نظر درآمد در رأس صنایع کنونی جهان قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای دستیابی به اهداف افق 1404 در حوزه گردشگری که مبتنی بر جذب بیست میلیون گردشگر است نیاز به برنامه‌ریزی هدفمند است، اظهار کرد: باید برای جذب گردشگران خارجی سیاست‌ها و مولفه‌هایی را اتخاذ کرد تا بتوان در دوره‌های زمانی کوتاه مدت شاهد افزایش درصد حضور این افراد در مراکز گردشگری کشورمان باشیم.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آمارهای موجود رشد ورود گردشگران کشورهای اروپایی به کشورمان قابل توجه نیست و این در حالیست که به عنوان مثال در مقایسه سال 95 با 94 گردشگران تایلند با 7/ 109درصد رشد، به 830/7 نفر یا گردشگران فرانسه با 5/107 درصد رشد به 431/41 نفر افزایش یافته و در رتبه‌های نخست رشد گردشگر ورودی به کشور قرار دارند، ادامه داد: بر این اساس باید جامعه هدف به منظور جذب گردشگر را تغییر دهیم تا بتوانیم این حوزه را رونق دهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: با توجه به فرهنگ اصیل ایرانی - اسلامی کشورمان می‌توان تمرکز خوبی نسبت به جذب گردشگران کشورهای مسلمان و حتی کشورهای همسایه که از نظر فرهنگی یا مذهبی نزدیکی بیشتر با ایران دارند ایجاد کرد زیرا این افراد خیلی راحت‌تر می‌توانند مقررات داخلی را بپذیرند و بر اساس آن رفتار کنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین نباید از تاثیر رایزن‌های فرهنگی ایران در کشورهای مسلمان به منظور معرفی بیشتر جاذبه‌های طبیعی و داخلی چشم پوشید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet