هدر موبایل
1396/05/15 12:03:50
سرویس اجتماعی
سلحشوری مطرح کرد:

حل آسیب های اجتماعی نیازمند حضور فعال سازمان های مردم نهاد/ نقش موثر اورژانس اجتماعی در پیشگیری از آسیب‌های جامعه

نماینده مردم تهران در مجلس حل آسیب های اجتماعی را نیازمند حضور فعال سازمان های مردم نهاد دانست و گفت: اورژانس اجتماعی نقش تعیین کننده و موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.
حل آسیب های اجتماعی نیازمند حضور فعال سازمان های مردم نهاد/ نقش موثر اورژانس اجتماعی در پیشگیری از آسیب‌های جامعه نماینده مردم تهران در مجلس حل آسیب های اجتماعی را نیازمند حضور فعال سازمان های مردم نهاد دانست و گفت: اورژانس اجتماعی نقش تعیین کننده و موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101146461631.jpg حل,آسیب,های,اجتماعی,نیازمند,حضور,فعال,سازمان,های,مردم,نهاد/,نقش,موثر,اورژانس,اجتماعی,در,پیشگیری,از,آسیب‌های,جامعه Icana

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت،  در واکنش به اظهارات معاون امور اجتماعی سازمان استان تهران مبنی بر اینکه 75 درصد خانواده های ایرانی آسیب دیده یا در معرض آسیب هستند با انتقاد از اینکه این موضوع زنگ خطری جدی برای کشور محسوب می شود، گفت: مردم و دولت باید جامعه را دریابند تا شاهد فروپاشی اجتماعی و اخلاقی در کشور نباشیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با اینکه آسیب های اجتماعی ارتباط مستقیمی با مشکلات اقتصادی و مقوله اخلاق دارد، تصریح کرد: نادیده گرفتن و غفلت از برخی اصول اخلاقی و همچنین مشکلات معیشتی و اقتصادی  شیوع آسیب های اجتماعی در کشور را به دنبال داشته است. 

وی با تاکید بر اینکه باید شیوع آسیب های اجتماعی را در کشور جدی گرفت، تصریح کرد: متاسفانه بخش زیادی از مردم درگیر آسیب های اجتماعی بوده و شادی و  نشاط اجتماعی در کشور بسیار کم شده و این موضوعات بیانگر این است که باید در برنامه های کلان اقتصادی مدیریت آسیب های اجتماعی را مورد توجه قرار داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه کاهش آسیب های اجتماعی اولویت برنامه ششم است، ادامه داد: شیوع آسیب های اجتماعی در کشور باعث شد در برنامه ششم توجه به این موضوع مورد توجه جدی قرار گیرد؛ البته به نظر می رسد جامعه مدنی،  نهادها و سازمان های مردم نهاد و همچنین مردم نیز باید همگام با دولت و مسئولان در جهت مقابله با آسیب های اجتماعی گام بردارند تا بتوان بر آنها غلبه کرد در غیر این صورت شاهد افزایش روز افزون آسیب های اجتماعی در جامعه خواهیم بود.

سلحشوری با ابراز نگرانی از افزایش آسیب هایی چون طلاق، فقر، اعتیاد، بیکاری در کشور، یادآور شد: همکاری مردم کاهش آسیب های اجتماعی را به دنبال داشته دارد در واقع آسیب هایی مانند طلاق، اعتیاد و تکدی گری مشکلاتی هستند که در جریان حل آنها سازمان های مردم نهاد باید حضور فعال تری داشته باشند زیرا  کارهای بزرگ در جامعه تنها به وسیله مردم انجام می شود و در این میان سمن ها بعنوان حلقه ارتباطی بین مردم و دستگاه های اداری، نقش تعیین کننده و حائز اهمیتی دارند. 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی را در کاهش آسیب های اجتماعی موثر دانست و گفت: بیکاری عمده علت آسیب های اجتماعی است زیرا در دل این معضل آسیب های زیادی مانند طلاق، اعتیاد و دیگر آسیب ها نهفته است از این رو در برنامه ششم توسعه به بهبود وضعیت اشتغال توجه جدی شده است؛ البته رفع معضل بیکاری نیازمند تلاش جدی تمامی دستگاه ها بوده و از عهده یک دستگاه خارج است.

وی تاکید کرد: بهبود اشتغال و رفع معضل بیکاری باید در دستور کار دولت دوازدهم قرار گیرد. 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت افزایش و تقویت مراکز مداخله در بحران و اورژانس اجتماعی، گفت: اورژانس اجتماعی در پیشگیری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی نقش موثری داشته و با توجه به گسترش برخی پدیده های اجتماعی نوظهور ضرورت برخورداری از خدمات اضطراری این گونه مراکز در کشور بیش از پیش احساس می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: در این رابطه نیاز است تعداد این مراکز در جامعه بیشتر شود تا چتر حمایتی آنها از خانواده های در معرض آسیب و آسیب دیده گسترش یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet