هدر موبایل
1396/05/15 11:27:19
سرویس اقتصادی
/واکاووی رابطه منتقدان اقتصادی و دولت؛ مطالبه‌گری یا بهانه‌گیری/

جعفرزاده: حامی دولت اما مراقب سیاست های اقتصادی آن‌ها هستیم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه انتقاد باید از دولت‌ منصفانه و کارشناسی باشد، گفت: از حامیان دولت هستم اما بعضا نقد می‌کنم و بر نقد خود نیز اصرار دارم تا دولت اگر در جاهایی از مسیر اصلی خود خارج شده به مسیر مستقیم برگردد.
جعفرزاده: حامی دولت اما مراقب سیاست های اقتصادی آن‌ها هستیم عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه انتقاد باید از دولت‌ منصفانه و کارشناسی باشد، گفت: از حامیان دولت هستم اما بعضا نقد می‌کنم و بر نقد خود نیز اصرار دارم تا دولت اگر در جاهایی از مسیر اصلی خود خارج شده به مسیر مستقیم برگردد. https://cdn.icana.ir/d/019/201612107942530706.jpg جعفرزاده:,حامی,دولت,اما,مراقب,سیاست,های,اقتصادی,آن‌ها,هستیم Icana

غلامعلی جعفرزاد ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اینکه منتقدان دولت یازدهم به‌دنبال مطالبه‌گری بوده‌اند یا بهانه‌گیری، اظهارداشت: تقریبا تمامی این موارد وجود دارد، باید به هر دولتی که به روی کار می‌آید کمک کنیم زیرا نتیجه آن برای مردم است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتقاد باید از دولت‌ منصفانه و کارشناسی باشد، گفت: از حامیان دولت هستم اما بعضا نقد می‌کنم و بر نقد خود نیز اصرار دارم، تا دولت اگر در جاهایی از مسیر اصلی خود خارج شده به مسیر مستقیم برگردد.

وی با اشاره به اینکه همه وظیفه دارند از کسی که رهبر معظم انقلاب حکم تنفیذ به او داده است و در مجلس شورای اسلامی تحلیف می‌شود حمایت کنند، اضافه کرد: نتیجه و اقدامات دولت خاص کابینه نیست و به هشتاد میلیون جمعیت کشور باز‌می‌گردد.

جعفرزاده درخصوص اولویت تیم اقتصادی دولت دوازدهم چه باید باشد، اظهارداشت: رونق اقتصادی به‌عنوان خروج از رکود مورد مطالبه قراردارد، خروج از رکود مستلزم این است که  افزایش ارزش پول ملی، کنترل تورم، کاهش حجم نقدینگی، تراز بازرگانی مثبت، حل مباحث گمرکی، کاهش نرخ سود بانکی است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در یک کلام باید گفت که در دولت دوازدهم چرخ صنعت کشور بچرخد، تولید ملی رشد کند و کشور به یک کشور درون‌زا برون‌گرا تبدیل شود، گفت: دولت باید تمام انرژی خود را بر سر مباحث اقتصادی قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه اگر در عرصه اقتصادی به نقطه‌ای برسیم که در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم انگار که حرف سیاسی، نظامی و اجتماعی کشور را زده‌ایم، افزود: بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور ناشی از فقر، بی‌کاری و کاهش درآمد مردم است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آیا کشوری در حال‌حاضر وجود دارد به‌منظور تامین کالای اساسی خود مخالف اعمال تحریم علیه ایران باشد، بیان کرد: تولید صادرات محور در کشور ما وجود ندارد چرا که اگر اینگونه تولید می‌کردیم برخی از کشورها به هر طریقی با ما ارتباط برقرار  می‌کردند و وارد مقوله تحریم‌ها نمی‌شدند.

جعفرزاده با بیان اینکه هیچ کاری بالاتر از اولویت اقتصادی کشور وجود ندارد، تصریح کرد: اولویت اقتصادی همه موضوعات و مباحث اقتصادی را شامل می‌شود، دولت به یک برنامه جامع اقتصادی که همه سیستم‌های اقتصادی را در بر بگیرد و مکانیزم‌ها را مشخص کند، نیاز دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید رونق اقتصادی در قالب اقتصادی مقاومتی انجام شود، خاطرنشان کرد: اقتصاد ما باید مقاوم شود و اصلا رونق اقتصادی بدون نگاه به اقتصاد مقاومتی اشکال دارد، بعضی از کشورهای منطقه بدون نگاه به مقاومت اقتصادی در حال فروش نفت هستند و درصورت بروز یک جنگ کوچک دولت آنها سرنگون می‌شود و آن چیزی که در این کشورها می‌بینیم ظاهر ماجرا است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet