هدر موبایل
1396/05/16 08:04:00
سرویس اقتصادی
/واکاوی رابطه منتقدان اقتصادی و دولت؛مطالبه گری یا بهانه گیری/

پورابراهیمی: چابلوسی و سیاه نمایی در نقداقتصادی دولت قابل قبول نیست/اصلاح نظام بانکی اولویت تیم اقتصادی دولت دوازدهم

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ، چابلوسی و سیاه نمایی در نقد دولت را قابل قبول ندانست و گفت:قاعدتا در نقد منصفانه باید نقاط قوت و ضعف عملکرد اقتصادی دولت بیان شود.
پورابراهیمی: چابلوسی و سیاه نمایی در نقداقتصادی دولت قابل قبول نیست/اصلاح نظام بانکی اولویت تیم اقتصادی دولت دوازدهم رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ، چابلوسی و سیاه نمایی در نقد دولت را قابل قبول ندانست و گفت:قاعدتا در نقد منصفانه باید نقاط قوت و ضعف عملکرد اقتصادی دولت بیان شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611108942876208.jpg پورابراهیمی:,چابلوسی,و,سیاه,نمایی,در,نقداقتصادی,دولت,قابل,قبول,نیست/اصلاح,نظام,بانکی,اولویت,تیم,اقتصادی,دولت,دوازدهم Icana

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نقد عملکرد اقتصادی دولت یازدهم گفت:قاعدتاً در نقد منصفانه باید نکات قوت و ضعف عملکرد بیان تا نکات مثبت در ادامه تقویت شود و از نکات منفی در آینده اجتناب شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در چهار سال گذشته نقدها از عملکرد دولت هم بصورت منصفانه و هم نقد بصورت تخریبی مطرح شده است و اشخاصی که نقد تخریبی داشتند از بیان نکات مثبت عملکرد طفره رفتند که این موضوع قابل پذیرش نیست.  

پورابراهیمی داورانی افزود:اینکه برخی از نقادان اقتصادی دولت، تنها سیاه نمایی های را از عملکرد دولت مطرح کردند، قابل قبول نیست به دلیل اینکه براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری باید نقاط قوت و ضعف بیان شود.

وی ادامه داد:برخی از نقادان نیز در خصوص عملکرد اقتصادی دولت تنها نکات مثبت را مطرح می کنند و از بیان نقاط ضعف طفره می روند که این موضوع نیز قابل قبول نیست و به نوعی چابلوسی محسوب می شود.

وی در ادامه گفت و گوی خود با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نقدهای منصفانه کمیسیون اقتصادی از عملکرد دولت افزود:کاهش نرخ تورم و بدست آوردن سهمیه تولید نفت جمهوری اسلامی در اوپک از نقاط مثبت عملکرد دولت یازدهم بوده است.

پورابراهیمی داورانی افزود:افزایش سهم نفت در بودجه عمومی سال 96 یکی از ضعف های دولت در حوزه اقتصادی بوده که مغایر با سیاست های کلی است.

وی ادامه داد:در مبازره با قاچاق کالا و ارز عمکلرد دولت قابل قبول نیست، علی‌رغم اینکه دولت بیان می کند 13 میلیارد دلار میزان قاچاق کاهش یافته و به دلیل اینکه این رقم در تراز ارزی  کشور و عدم کاهش سرانه مصرف مشخص نیست، نتیجه این اقدام در اقتصاد مشهود نشده است.

 رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود:باید اصلاح عملکرد نظام بانکی کشور، مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز و همچنین یکسان سازی نرخ ارز از اولویت های کاری تیم اقتصادی دولت دوازدهم باشد./   

پایان پیام     

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet