هدر موبایل
1396/05/16 13:32:37
سرویس سیاسی
معاون رئیس‌مجلس مجارستان در گفت‌وگو با خانه ملت:

آمادگی مجارستان برای همکاری در حوزه فناوری هسته‌ای/ تحریم‌های آمریکا اجرای برجام را پیچیده کرده است

معاون رئیس مجلس مجارستان با اعلام حمایت این کشور از نتیجه برجام گفت: علیرغم وجود تحریم‌ها مجارستان آمادگی همکاری در حوزه آموزش‌های تخصصی هسته‌ای را دارد.
آمادگی مجارستان برای همکاری در حوزه فناوری هسته‌ای/ تحریم‌های آمریکا اجرای برجام را پیچیده کرده است معاون رئیس مجلس مجارستان با اعلام حمایت این کشور از نتیجه برجام گفت: علیرغم وجود تحریم‌ها مجارستان آمادگی همکاری در حوزه آموزش‌های تخصصی هسته‌ای را دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201708103902636276.jpg آمادگی,مجارستان,برای,همکاری,در,حوزه,فناوری,هسته‌ای/,تحریم‌های,آمریکا,اجرای,برجام,را,پیچیده,کرده,است Icana

ایشتوان یاکوب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اقدامات اخیر آمریکا در نقض برجام، گفت: در موقعیتی که در فضای بعد از تصویب توافقنامه برجام قرار داریم، مهم این است که این توافقنامه باقی و زنده نگاه داشته شود.

معاون رئیس مجلس مجارستان در ادامه به موضع کشورش در قبال برجام اشاره کرد و یادآور شد: مجارستان از نتیجه توافقنامه برجام حمایت می کند.

وی افزود: حتی اگر تحریم هایی علیه ایران وجود داشته باشد این آمادگی را داریم تا در مباحث علمی هسته ای با جمهوری اسلامی ایران تبادل اطلاعات داشته باشیم و در حوزه آموزش های تخصصی هسته ای با دانشگاه های ایران همکاری کنیم.

یاکوب ادامه داد: تحریم های جدید آمریکا موضوع توافقنامه را با پیچیدگی مواجه کرده  و زمان زیادی می برد تا مشکلات ناشی از آن حل شود و بی ثباتی که در منطقه ایجاد کرده از بین ببرد.

معاون رئیس مجلس مجارستان در پایان با بیان اینکه روابط میان ایران و مجارستان در زمان ریاست جمهوری آقای روحانی بر اساس سیاست فعالی بوده است، خاطرنشان کرد: این ارتباط برای ما خیلی مهم است که برای تقویت آن و گسترش سطح همکاری ها از مقامات ایرانی نیز برای سفر به مجارستان دعوت می کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet