هدر موبایل
1396/05/15 12:59:00
سرویس اقتصادی
شهریاری:

امضافروشی سنگ بنای ساختمان های غیراستاندارد/سازمان نظام مهندسی پاسخگو باشد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت برخورد سازمان نظام مهندسی با امضا فروشی، گفت: کیفیت ساختمان ها درگیر اخذ تعرفه و امضا فروشی شده است.
امضافروشی سنگ بنای ساختمان های غیراستاندارد/سازمان نظام مهندسی پاسخگو باشد عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت برخورد سازمان نظام مهندسی با امضا فروشی، گفت: کیفیت ساختمان ها درگیر اخذ تعرفه و امضا فروشی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103311520583.jpg امضافروشی,سنگ,بنای,ساختمان,های,غیراستاندارد/سازمان,نظام,مهندسی,پاسخگو,باشد Icana

سیدکمال الدین شهریاری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برخی اظهارنظرها مبنی بر ساخت 90 درصد ساختمان های تهران از سوی افراد فاقد صلاحیت، گفت: مخاطب این حرف خود نظام مهندسی است، زیرا طبق قانون طراحی، نظارت و همچنین اجرای ساختمان ها باید از سوی کسانی انجام شود که پروانه نظام مهندسی دارند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه لازمه صدور پروانه ساختمانی امضا مهندسان دارای صلاحیت و دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی است، افزود: اینکه ادعا شود اغلب ساختمان های موجود در تهران از سوی افراد فاقد صلاحیت ساخته می شود یعنی سازمان نظام مهندسی به وظایف خود عمل نمی کند.

امضافروشی کیفیت ساختمان ها را نشانه رفته است

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های نظارتی و دستگاه‌های شبه قضایی به تخلفات احتمالی مهندسان رسیدگی می کنند، تصریح کرد: با توجه به اینکه تا زمانی که مهندسان، ساختمان را طرحی نکنند، پروانه ای صادر نمی شود، بنابراین ساختمان ها باید دارای کیفیت باشند مگر اینکه مهندسان ما مسئولیت پذیری و تکلیف خود را فراموش کرده و با امضا و مهر فروشی نقشه ها، نظارت و اجرا را به افراد غیر متخصص بسپارند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه اخذ تعرفه از سوی برخی مهندسان و امضا به ایجاد ساختمان ها فاقد کیفیت منجر می شود، افزود: در خصوص وجود ساختمان های بی کیفیت سازمان نظام مهندسی مسئول است از این رو باید پاسخگو باشد.

شهریاری با تاکید بر اینکه رواج امضا فروشی در کشور فاجعه ای در بحث کیفیت ساختمان را منجر می شود، گفت: سازمان نظام مهندسی باید با امضا فروشی مبارزه کند.

وی با اشاره به نقش شهرداری ها در ایجاد ساختمان های مستحکم و استاندارد، گفت: طبق قانون شهرداری ها موظف هستند به نقشه هایی که توسط مهندسان دارای صلاحیت تایید شده پروانه بدهند، از این رو اگر ضعفی در نظارت صورت بگیرد کیفیت ساختمان کم می شود.

اخذ بیمه تضمین کیفیت اختیاری است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به بیمه تضمین کیفیت ساختمان ها، افزود: ساختمان ها در حین ساخت باید بیمه شوند ولی اینکه ساختمان های ساخته شده بیمه تضمین کیفیت داشته باشند، طبق قانون نبوده و امری اختیاری است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: برخی از بیمه های تجاری، بیمه تضمین کیفیت را جز خدماتی که به مشتریان ارایه می کنند، می دانند از این رو افرادی که خواهان آن هستند، باید به شرکت ها مراجعه و دریافت کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet