هدر موبایل
1396/05/15 14:05:27
سرویس اجتماعی
خدادادی:

30 درصد از متکدیان اتباع خارجی هستند/ساماندهی اتباع بیگانه در دستورکار وزارت کشور نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از عملکرد غیرقابل قبول وزارت کشور درساماندهی اتباع بیگانه، گفت: آمار متکدیان خارجی در کشور کمتر از ۳۰ درصد است.
30 درصد از متکدیان اتباع خارجی هستند/ساماندهی اتباع بیگانه در دستورکار وزارت کشور نیست عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از عملکرد غیرقابل قبول وزارت کشور درساماندهی اتباع بیگانه، گفت: آمار متکدیان خارجی در کشور کمتر از 30 درصد است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610108192811403.jpg 30,درصد,از,متکدیان,اتباع,خارجی,هستند/ساماندهی,اتباع,بیگانه,در,دستورکار,وزارت,کشور,نیست Icana

سلمان خدادادی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اظهارات معاون اجتماعی مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور مبنی براینکه 30 درصد متدکیان خارجی هستند،گفت: وزارت کشور مسئولیت پیگیری و ساماندهی اتباع بیگانه را برعهده داشته و وجود 30 متکدی خارجی در کشور به هیچ عنوان آمار قابل قبولی نخواهد بود، بنابراین وزارت کشور مسئول اصلی ساماندهی و مقابله با فعالیت اتباع بیگانه و بازگشت آنها به کشور خودرا دارد.

نماینده مردم ملکان درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه فعالیت متکدیان و به ویژه حضور اتباع بیگانه در میان این افراد به هیچ عنوان زیبنده جامعه نیست، افزود: اکثر اتباع بیگانه متکدی به صورت غیرمجاز وارد کشور شده و این موضوع حاکی از آن است که نه تنها هیچ اقدامی تاکنون درجهت جمع آوری متدکیان انجام نشده؛ بلکه وزارت کشور نیز به مسئولیت اصلی خود در ساماندهی اتباع بیگانه عمل نکرده است.

وی با انتقاد از عملکرد وزارت کشور در ساماندهی اتباع بیگانه و برخورد با فعالیت های غیرقانونی این افراد در مشاغل گوناگون،تصریح کرد: اینکه مسئولان وزارت کشور تنها به طرح آمار اکتفا می کنند، نشان از آن دارد که دستگاه ها و نهادها به دنبال اجرای وظایف خود نیستند؛ البته این آمار معاون اجتماعی مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشورخیلی قابل استناد نیست، اما وزارت کشور بهتر است به جای طرح آمار به وظایف ذاتی خود در ساماندهی اتباع بیگانه توجه کند.

خدادادی با بیان اینکه حضور تعداد اتباع بیگانه میان متکدیان بسیار کمتر از آمار اعلامی وزارت کشوراست،گفت: واقعیت های جامعه درخصوص آمارفعالیت اتباع بیگانه میان متکدیان چیزدیگری است، اما وزارت کشور باید پاسخ دهد که چرا تاکنون اقدامی درجهت بازگشت اتباع بیگانه غیرمجاز به کشورشان انجام نداده است؛ زیرا حضور متکدیان نشان از میزان فقرو نیازمندی درجامعه داشته و دراین میان برخی به صورت تشکیلاتی و باندی فعالیت می کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه همه دستگاه های فعال درعرصه فرهنگی باید درکنار وزارت کشور اقدامات قابل قبولی را درجهت کاهش تعداد متکدیان در کشور انجام دهند، گفت : ضمن اینکه مردم نیز نباید به این افراد ترحم کنند؛ زیرا کمک های مردمی تعداد این افراد را درجامعه افزایش می دهد، بنابراین با شرایط حمایتی را از سوی دستگاه ها برای افراد نیازمند به وجود آورد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون اجتماعی مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور با اشاره به اینکه 30 درصد متکدیان اتباع خارجی هستند،گفت: جمع آوری متکدیان بایستی در فرآیند اجتماعی حل شود. شاید بتوان به افرادی که در قالب  باندهای سازمان یافته فعالیت می‌کنند، عنوان مجرم داد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet