هدر موبایل
1396/05/15 14:26:36
سرویس اقتصادی
/واکاوی رابطه منتقدان اقتصادی و دولت؛ مطالبه‌گری یا بهانه‌گیری/

قاضی‌پور: علت بالابودن حجم‌انتقادات از دولت وعدهایی بود که آقای روحانی داد و به آنها عمل نکرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتقاد منتقدان علیه تیم اقتصادی دولت از روی علم، اعتقاد و عملکرد بوده است، گفت: علت بالا بودن حجم این انتقادات وعدهای بود که آقای دکتر روحانی دادند اما به آنها عمل نکرد.
قاضی‌پور: علت بالابودن حجم‌انتقادات از دولت وعدهایی بود که آقای روحانی داد و به آنها عمل نکرد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه انتقاد منتقدان علیه تیم اقتصادی دولت از روی علم، اعتقاد و عملکرد بوده است، گفت: علت بالا بودن حجم این انتقادات وعدهای بود که آقای دکتر روحانی دادند اما به آنها عمل نکرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608102412848673.jpg قاضی‌پور:,علت,بالابودن,حجم‌انتقادات,از,دولت,وعدهایی,بود,که,آقای,روحانی,داد,و,به,آنها,عمل,نکرد Icana

نادر قاضی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص اینکه منتقدان اقتصادی دولت یازدهم به دنبال مطالبه‌گری بوده‌اند یا بهانه‌گیری، اظهار داشت: انتقاد منتقدان علیه تیم اقتصادی دولت از روی علم، اعتقاد و عملکرد بوده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علت بالا بودن حجم این انتقادات وعدهای بود که آقای دکتر روحانی داد اما به آنها عمل نکرد، گفت: تیم اقتصادی دولت از یک فرمانده اقتصادی واحد بهره نمی‌برد که یکی از دلایل عدم تحقق اهداف دولت نیز این بود.

وی با اشاره به اینکه به صورت مثال مسکن یکی از پتانسیل‌های تولید اشتغال در کشور ما است، اضافه کرد: 25 تا 30 درصد از اشتغال کشور توسط بخش مسکن ایجاد می‌شود و 234 نوع کارخانه تحت تاثیر بخش مسکن فعالیت می‌کنند، در طول این چهارسال گذشته مسکن کشور یخ‌زد و آب نشد در حالی که هر روز به قطر یخ آن افزوده شد.

قاضی‌پور با تاکید بر اینکه زمانی که بخش مسکن فعال شود کارخانه‌های در ارتباط با این بخش نیز فعال می‌شوند و تولید اشتغال می‌کنند، بیان کرد: یکی از اشتباهات این دولت، تعطیلی پروژه‌های پدیده شاندیز بود که هزاران نفر در آن کار می‌کردند و در این دولت سپرده‌های بانکی در موسسات مالی برای نظام جمهوری اسلامی ایران مشکل آفرین شد.

وی با بیان اینکه انتقادات انجام شده به‌علت گران‌فروشی، واردات، واردات خودرو لوکس توسط دولت به‌حق بوده است، تصریح کرد: با توجه به این موارد تیم اقتصادی دولت یازدهم در مسائل اقتصادی موفق نبوده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه تیم اقتصادی دولت دوازدهم باید اولویت خود را بر چه مواردی قرار دهد، اظهار داشت: من به عنوان عضو فراکسیون کارگری تابغ لایه‌های مستضعف جامعه در خواست این را دارم تا از پرداخت حقوق‌های نجومی جلوگیری شود، اختلاف طبقاتی را بشکند و حق کارگران خورده نشود.

قاضی‌پور با اشاره به اینکه در بعضی معادن و شهرداری‌های 4 ماه حقوق کارگران را پرداخت نشده است، افزود: انتظار ما این است تا وزیری که سر ماه حقوق خود را دریافت می‌کند به همان اندازه که در قانون تعیین شده است حقوق کارگران خود را نیز پرداخت کند.

وی با بیان اینکه دولت خرید تضمینی محصولات را از کشاورزان در نظر داشته باشد، ادامه داد: محصولات باغی در شهرستان‌ها به مرحله برداشت رسیده اما به علت عدم صرفه اقتصادی برداشت محصولات، کشاورزان توانایی برداشت محصولات باغی خود را ندارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حفظ لایحه‌های پایینی جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است، متذکر شد: با رعایت حق و حقوق کشاورزان از اختلاف طبقاتی کاسته می‌شود و میزان نارضایتی‌ها نیز با کاهش اختلاف طبقاتی کم می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet