خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/07/25 13:07:00
سرویس سیاسی

196 نماینده با امضای بیانیه‌ای، مصوبه سنای آمریکا در مورد عراق را محکوم کردند

۱۹۶ تن از نمایندگان مجلس طی بیانیه ای مصوبه مجلس سنای آمریکا در خصوص تجزیه عراق را محکوم کردند و از وزارت امور خارجه خواستند برای محکومیت این طرح شوم رایزنی فعال و مناسب داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، موسی قربانی در پایان جلسه علنی روز چهارشنبه متن این بیانیه را به شرح ذیل قرائت کرد:

خوی استکباری و سلطه جویی آمریکا همچنان در مسایل گوناگون جهانی رخ می نماید. مصوبه های اخیر مجلس سنای آمریکا در خصوص کشور همسایه و مسلمان عراق در راستای روحیه امپریالیستی می باشد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر محکومیت اقدامات سلطه جویانه آمریکا در اقصی نقاط جهان نسبت به مصوبه اخیر مجلس سنای آمریکا اعلام می دارد هرگونه طرح تجزیه کشور مسلمان و همسایه عراق کاملا محکوم و مردود است.

این طرح در راستای تامین منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی و در تضاد آشکار با منافع مردم مسلمان عراق و کشورهای منطقه می باشد. هیچ دولت خارجی حق تصمیم گیری در مورد سرنوشت و مسایل داخلی عراق را ندارد. دولت و مردم مسلمان عراق هرگز زیربار چنین طرح سلطه جویانه و فتنه انگیز نخواهند رفت. نیروهای خارجی و اشغالگر هر چه سریعتر باید عراق را ترک کرده و این تنها راه استقرار آرامش در عراق و منطقه است. جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد برای تحقق این هدف هرگونه کمک لازم را تقدیم نماید.

لازم است وزارت امور خارجه برای محکومیت این طرح شوم رایزنی فعال و مناسب با کشورهای مختلف بخصوص با کشورهای اسلامی داشته باشد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet