هدر موبایل
1396/05/15 15:16:20
سرویس استان ها
کیان پور تاکید کرد:

حال و روز بد صنعت در لرستان با تعطیلی کارخانه ها/ استان در زمینه صنایع دستی بومی قابلیت های فراوانی دارد

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر استعداد و قابلیت های استان لرستان در حوزه های مختلف گفت: آنچه مسلم است لرستان فقر استعداد ندارد،بلکه آنچه مردم را آزار می دهد بی توجهی به این استعدادها است.
حال و روز بد صنعت در لرستان با تعطیلی کارخانه ها/ استان در زمینه صنایع دستی بومی قابلیت های فراوانی دارد نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر استعداد و قابلیت های استان لرستان در حوزه های مختلف گفت: آنچه مسلم است لرستان فقر استعداد ندارد،بلکه آنچه مردم را آزار می دهد بی توجهی به این استعدادها است. https://cdn.icana.ir/d/019/201704104256812040.jpg حال,و,روز,بد,صنعت,در,لرستان,با,تعطیلی,کارخانه,ها/,استان,در,زمینه,صنایع,دستی,بومی,قابلیت,های,فراوانی,دارد Icana

مجید کیان پور درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به توانمندی های استان لرستان در زمینه صنعت و معدن ، کشاورزی و گردشگری افزود: این استان یکی از حاصل خیزترین زمین های کشاورزی کشور را دارد، دامداری و دامپروری در آن رایج است، استعداد ویژه ای در بخش شیلات دارد و از مهمترین مناطق دارای معادن سنگ به شمار می رود که به تبع آن نیز صاحب کارخانجات سنگ فراوان است.

لرستان در زمینه صنایع دستی بومی قابلیت های فراوانی دارد

وی خاطرنشان کرد: لرستان در زمینه صنایع دستی و بومی به ویژه درزمینه قالی بافی، گلیم بافی،جاجیم بافی قابلیت های فراوانی دارد از جاذبه های گردشگری، تاریخی و طبیعی متعددی از جمله قلعه فلک الافلاک، دریاچه گهر، گرداب سنگی، دشت های شقایق، آبشارهای فصلی و دائمی و تونل برفی  برخوردار است اما متاسفانه با این همه استعداد و ظرفیت مورد بی توجهی و بی مهری قرار گرفته است که بدون تردید مدیران ارشد استان نیز در این بی توجهی بی تقصیر نیستند.

نائب رییس کمیسیون عمران مجلس شوری ا اسلامی همچنین با انتقاد از بی توجهی دولت  به قابلیت های صنعتی در لرستان تصریح کرد: در سال های اخیر صنایع این استان با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنند و علیرغم وعده های فراوان ، حال صنعت در استان لرستان روز به روز بدتر می شود.

برخی از کارخانجات مهم استان در خطر تعطیلی قرار گرفته اند

عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی یکی از عوامل موثر درافزایش نرخ بیکاری جوانان این استان را وضعیت نابسامان صنایع موجود دانست و عنوان کرد: در سال های اخیر برخی از کارخانجات مهم استان در خطر تعطیلی قرار گرفته اند و مجبور به تعدیل نیرو شده اند و برخی دیگر هر لحظه ممکن است تعطیل شوند .

نماینده مردم دورود و ازنا درمجلس شورای اسلامی ادامه داد:درحال حاضر در استان لرستان پروژه های مهمی در حوزه عمرانی و صنعتی وجود دارد که عملیات اجرای آنان بیش از یک دهه به طول انجامیده است اما همچنان در بلاتکلیفی محض به سر می برند که این وضعیت اصلا شایسته مردم این استان نیست.

عضومجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی از دولت دوازدهم خواست دین خود را به لرستان ادا کنند تا شاید بی مهری چهارسال گذشته ازذهن آنان پاک شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet