هدر موبایل
1396/05/15 15:00:50
سرویس سیاسی
گودرزی:

شرایط ویژه ای برای دیپلماسی ایران در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایجاد شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حضور هیات های دیپلماتیک در مراسم تحلیف به صورت شکلی یک پیروزی دیپلماتیک برای ایران است که فراهم کننده شرایط ویژه ای است.
شرایط ویژه ای برای دیپلماسی ایران در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایجاد شد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حضور هیات های دیپلماتیک در مراسم تحلیف به صورت شکلی یک پیروزی دیپلماتیک برای ایران است که فراهم کننده شرایط ویژه ای است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108560443600.jpg شرایط,ویژه,ای,برای,دیپلماسی,ایران,در,مراسم,تحلیف,ریاست,جمهوری,ایجاد,شد Icana

مسعود گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: حضور مقامات کشورهای چهارقاره در عالی ترین سطح در مراسم تحلیف ریاست جمهوری نشان می دهد که جامعه جهانی به لحاظ شکلی خواهان تعاملات گسترده با جمهوری اسلامی است.

نماینده مردم ممسنی گفت: عزم و اراده کشورهای شرکت کننده در مراسم تحلیف ریاست جمهوری به لحاظ سطح و تنوع دارای اهمیت بالایی است.

وی در ادامه افزود: رویکرد شکلی و بحث دیپلماسی رسمی با حضور عالی ترین مقامات کشورهای مختلف دارای سطح مطلوبی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اراده کشورهای حاضر در مراسم تحلیف باید به شکل عملی و در مناسبات فی مابین خود را نشان دهند.

وی بیان داشت: انتظار ایران از اتحادیه اروپایی این است که آنها بیش از آنچه که امروز دیده ایم ، در دفاع از برجام فعال باشند.

گودرزی گفت:  حضور هیات های دیپلماتیک در مراسم تحلیف به صورت شکلی یک پیروزی دیپلماتیک برای ایران است که فراهم کننده شرایط ویژه ای است.

وی تصریح کرد: تهران نیازمند آن است که با ادامه دیپلماسی فعال از مراسم تحلیف و دیدارهای صورت گرفته بهره ویژه را برای تحقق منافع ملی کشورمان انجام دهد.

این نماینده مجلس دهم با پیش کشیدن حضور روسای سازمان های بین المللی چند ملیتی گفت: چندجانبه گرایی جمهوری اسلامی موجب شکل گیری خواست کشورهای مختلف برای تعامل با تهران است./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet