هدر موبایل
1396/05/16 12:23:38
سرویس اقتصادی
گرمابی:

یک شرکت واسطه‌گر بازار اصلی شن‌وماسه را در اختیار گرفته است/لزوم خارج کردن بازار شن‌وماسه از انحصار

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: اخبار رسیده نشان می‌دهد که یک شرکت واسطه بازار اصلی شن وماسه  را به‌منظور تولید بتن آماده و کالاهی عمرانی را در اختیار خود گرفته است.
یک شرکت واسطه‌گر بازار اصلی شن‌وماسه را در اختیار گرفته است/لزوم خارج کردن بازار شن‌وماسه از انحصار عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: اخبار رسیده نشان می‌دهد که یک شرکت واسطه بازار اصلی شن وماسه  را به‌منظور تولید بتن آماده و کالاهی عمرانی را در اختیار خود گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100695582414.jpg یک,شرکت,واسطه‌گر,بازار,اصلی,شن‌وماسه,را,در,اختیار,گرفته,است/لزوم,خارج,کردن,بازار,شن‌وماسه,از,,انحصار Icana

حمید گرمابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص شرکت‎‌های ثالث و واسطه‌گر بین معدن داران شن‌وماسه و تولیدکنندگان بتن آماده، اظهار داشت: اخبار رسیده نشان می‌دهد که یک شرکت واسطه بازار اصلی شن وماسه  را به‌منظور تولید بتن آماده و کالاهی عمرانی را در اختیار خود گرفته است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این شرکت از معدن دارن شن‌وماسه را خریداری می‌کند و در اختیار تولید کنندگان بتن آماده و قطعات بتنی قرار می‌دهد، گفت: در هر کاری انحصار مناسب نیست و رقابت باید همیشه وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در بازار رقابتی است که حق و رضایت مشتری به‌خوبی رعایت می‌شود، اضافه کرد: مسئولین وزارت صنعت، معدن و تجارت باید خارج کردن بازار شن‌وماسه از حالت انحصاری خارج کنند تا شرکت‌های دیگر به‌توانند با شرکت موجود رقابت کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وجود یک بازار سالم و رقابتی قطعا به نفع همه است، تصریح کرد: باید پیگیری‌های لازم برای دریافت دلایل عدم ادامه فعالیت سایر شرکت‌ها در زمینه توزیع شن‌وماسه صورت بگیرد، و همچنین شرایط برای فعالیت چند شرکت دیگر در زمینه خرید شن‌وماسه آماده شود، زیرا در بازار رقابتی حقوق مشتری بهتر رعایت می‌شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در کشورهای توسعه یافته نیز با مشاهده این مسئله که شرکتی به سمت انحصاری کردن بازار حرکت کرده است با قوانین سخت و جرایم سنگین با آن برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: در بازارهای آزاد دولت‌ها باید مراقب باشند تا انحصار ایجاد نشود./

پایان

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet