خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1396/05/17 13:15:24
سرویس صحن
مرادی در نطق میان دستور:

بوروکراسی شدید اداری مانع سرمایه گذاری بخش خصوصی در کردستان

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس با بیان اینکه امروزه در کردستان خانواده ای نداریم که جوان تحصیلکرده و بیکار نداشته باشد،گفت: بوروکراسی شدید اداری مانع سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان کردستان است.
بوروکراسی شدید اداری مانع سرمایه گذاری بخش خصوصی در کردستان نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس با بیان اینکه امروزه در کردستان خانواده ای نداریم که جوان تحصیلکرده و بیکار نداشته باشد،گفت: بوروکراسی شدید اداری مانع سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان کردستان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108785240884.jpg بوروکراسی,شدید,اداری,مانع,سرمایه,گذاری,,بخش,خصوصی,در,کردستان Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت منصور مرادی در نشست علنی امروز( سه شنبه 17  مرداد ماه ) در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستورخود، اظهار داشت: با سلام و احترام به پیشگاه ملت شریف ایران و مردم فهیم کردستان علی الخصوص مردم مرزدار، شریف، متدین و همیشه در صحنه شهرستان های مریوان و سروآباد و شما نمایندگان محترم، هفدهم مرداد ماه روز خبرنگار، روز پاداش تلاش بی وقفه انسان های آگاه و همیشه بیدار را تبریک می گوییم.

 نماینده  مردم مریوان  و سروآباد در مجلس شورای  اسلامی ، تصریح کرد:کسب رأی اعتماد ملت بزرگ ایران در دوره دوازدهم ریاست جمهوری و آغاز به کار این دولت پس از مراسم تنفیذ و تحلیف را صمیمانه حضور رئیس جمهور محترم دکتر روحانی تبریک و تهنیت عرض نموده.

 وی ادامه  داد: ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان و کابینه دولت دوازدهم، انتظار داریم دولت دوازدهم در راستای حل مشکل اصلی جامعه که همانا بیکاری بوده و بارها مورد تأکید مقام معظم رهبری خصوصا در نامگذاری شعار سال که مزین به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال است، گام های اساسی بردارند.

 مرادی  افزود: تقدیر و تشکر از وزیر راه و شهرسازی و معاونین ایشان به دلیل حضور در استان کردستان و پیگیری مشکلات جاده ای استان کردستان را دارم.

وی  خطاب  به رییس جمهور، تصریح کرد: اهل سنت کشور در هر دو دوره انتخابات با آرای بالایی به شما رأی دادند به خصوص مردم کردستان که با آرای 73 درصد که از 31 استان رتبه اول را کسب کرد اما متأسفانه در مراسم تحلیف از یک نفر علما و بزرگان اهل سنت دعوت نشد و جای بزرگان اهل سنت در مراسم شما واقعا خالی بود.

 مرادی  تصریح کرد: شما که بارها گفته اید ما شهروند درجه 2 نداریم اما آیا واقعا چنین است؟ در هفته وحدت سال قبل در مراسمی که از علمای سنت دعوت شده بود گفته بودید که سنی و شیعه فرقی ندارند و همه برادرند، واقعا فرقی ندارند؟

 وی افزود: امروزه در کردستان خانواده ای نداریم که جوان تحصیل کرده و بیکار نداشته باشد و حل و رفع معضل بیکاری در کشور که دغدغه اصلی ملت و نمایندگان مجلس تبدیل شده است، کردستانی که دوباره در انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم و دوازدهم بالاترین رأی را در سطح کشور تقدیم حضرت عالی کردند امروز زیبنده آن نیست که در اکثر شاخصه های توسعه در ردیف استان های آخر کشور باشد.

 مرادی ادامه داد: لازم است دولت محترم، میزان سرمایه گذاری و اشتغال شرکت های دولتی را در استان کردستان و خصوصا حوزه شهرستان های مریوان و سروآباد را اعلام و به استان های دیگر مقایسه کنند.

 نماینده مردم مریوان وسروآباد در مجلس  افزود: در اندک سرمایه گذاری های بخش خصوصی که  با میل و رغبت خودشان در کردستان می خواهند انجام دهند آنقدر با بوروکراسی شدید اداری و مانع تراشی یک سری ادارات رو به رو می شوند که از سرمایه گذاری پشیمان می شوند در این راستا و به جهت کاهش معضل بیکاری استدعا دارم دستور فرمایید با توجه به قابلیت ها و پتانسیل های منطقه مریوان و سروآباد در بخش های مختلف گردشگری، باغداری، کشاورزی و دامداری شرکت های دولتی نسبت به سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال اقدام نمایند.

 وی  ادامه  داد: رئیس جمهور محترم باز هم یادآوری می کنم مردم کرد و اهل سنت کردستان در 2 دوره انتخابات اخیر بالاترین رأی را در کشور به شما دادند این بار نوبت حضرت عالی است، دین خود را به این مردم شریف در حوزه های مختلف ادا کنیم.

 مرادی افزود:جوانان و نیروهای کردستانی لیاقت وزیر شدن و مناصب بالاتر را هم دارند کافی است به آن ها اعتماد کنیم به نسبت سهم کردستان و اهل سنت را در کابینه لحاظ نموده و ما نمایندگان کردستان از شما انتظار داریم در این دولت از وزیر گرفته تا معاونان و وزرا، مدیران کل وزارتخانه ها و استانداران از نیروهای شایسته و نخبگان کردستان خصوصا ظرفیت نمایندگان محترم و شریف ادوار مختلف این استان که همگی از چهره های خوشنام، متنفذ و نخبه استانی و حامی شما بوده استفاده نموده.

 وی ادامه داد: کردستان از لحاظ شاخص برخورداری از آزادراه ها- اتوبان، راه ها و راه های ریلی و روستایی جزء استان های آخر کشور است با اینکه دارای ظرفیت های بالای گردشگری بوده و سالانه میلیون ها نفر از مناطق مختلف این استان دیدن می کنند با اینکه دارای مرز رسمی بین المللی با شماق وزیران و جزء سومین مرز رسمی صادرات بین المللی کشور می باشد باز هم از جاده های قدیمی و احداثی اوایل انقلاب و زمان جنگ استفاده می کنند.

 نماینده  مردم مریوان  در مجلس افزود: روزی نیست ما در کردستان شاهد داغدار نشدن پدر و مادری که با دست های پینه بسته کارگری و کوله بری فرزندان خود را روانه تحصیل در دانشگاه نموده و بر اثر تردد در این جاده ها جان خود را از دست داده نباشیم.

 وی افزود:  روزی نیست که شاهد یتیم شدن چند خانواده در جاده های کردستان مشهور به قتل گاه نباشیم تا کی باید شاهد پرپر شدن عمارها  و جوانان دیگری میان شعله های آتش باشیم.

 نماینده مردم مریوان  در  مجلس ، تصریح کرد: جاده مریوان- سنندج که 130 کیلومتر مسافت دارد و748 پیچ خطرناک در دره های عمیق و ژرف به رودخانه  دارد اما  متاسفانه احداث مسیر جایگزینش شروع نشده و عملا پیشرفت فیزیکی رضایت بخش نیست و خواسته مردم است جاده مریوان- سنندج تکمیل شود.

 وی  ادامه داد: اگرچه به مسئولین و حضرت عالی قول اتمام پروژه در سال 95 و 96 را داده اید اما با این وضعیت اعتبار و اجرایی آن بعید به نظر می رسد که در سال 97 هم جاده مریوان- سنندج افتتاح گردد و کی تمام شود.

 مرادی  افزود: ضمن اینکه تسریع در اتمام مسیر کامیاران- سروآباد، مریوان، تزریق اعتبارات جهشی به جاده‌های روستایی، احداث تونل 600 متری ژالانه در اورامان که حدود 11 کیلومتر مسافت خطرناک را حذف می کند، تسریع در اتمام کنارگذر مریوان، ترمیم روکش های مسیرهای اصلی از جمله جاده فعلی سنندج- سروآباد، مریوان- سروآباد، دزلی و هورامان، تسریع در اتمام کمر بندی مریوان و دو بانده کردن مسیر مریوان- باشماق را از وزارت راه و شهرسازی انتظار دارم.

 وی ادامه داد: شهرستان سروآباد در کردستان 120000 هکتار وسعت دارد که 57 هزار هکتار آن مناطق حفاظت شده است 51000 اراضی ملی و فقط 12000 هکتار برای جمعیت به 50000 نفری با کاربری مسکونی، کشاورزی، باغداری، دامداری، گردشگری، صنعتی، خدماتی باقی مانده است که موجب مشکلات بسیاری برای مردم شهرستان و جلوگیری از سرمایه گذاری در حوزه های مختلف شده است.

 نماینده مردم مریوان و سروآباد  در مجلس ،افزود: این اقدام در منطقه نه تنها باعث رکود در تولید و عدم اشتغال در شهرستان با توجه به قابلیت های بالای کشاورزی، دامداری، باغداری و گردشگری شده است، موجبات دلسردی مردم و مهاجرت بی رویه و حاشیه شهرهای مجاور و عدم سرمایه گذاری بخش های مختلف دولتی و خصوصی را فراهم آورده است.

 وی ادامه داد: با توجه به پیگیری های متعدد متولیان محلی و اینجانب از شروع دوره نمایندگی مبنی بر کاهش مناطق حفاظت شده که از مطالبات مهم و اصلی شهرستان سروآباد و منطقه هورامان می باشد از دولت دوازدهم و سازمان محیط زیست می خواهم در اسرع وقت نسبت به حل این معضل مهم و مجوز احداث جاده مسیر عباس آباد به جاده رودبار که راه ارتباطی دو بخش اورامان مرکزی و سروآباد می باشد اقدام نمایم.

 وی  در پایان یادآورشد: تخصیص آب سدهای کردستان به زمین های زراعی، تعیین و تکلیف معلمان حق التدریس- پیش دبستانی، نهضتی و مربیان بهداشت وضعیت معیشتی فرهنگیان را خواستارم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet