هدر موبایل
1396/05/18 08:53:06
سرویس اقتصادی
/نگاه‌بهارستان‌به‌دوازدهمین‌مسیرپاستور/

مقدسی: رشد وزارت ارتباطات در 4سال گذشته خوب بوده است/ وزیر نفت در امضاء قراردادها باید جسارت بیشتری داشته باشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر نفت در بحث قرارداد با توتال عملکرد بسیار خوبی داشت و این گلایه را دارم که چرا تا ۱۰۰میلیارد دلار قرارداد نبستند.
مقدسی: رشد وزارت ارتباطات در 4سال گذشته خوب بوده است/ وزیر نفت در امضاء قراردادها باید جسارت بیشتری داشته باشد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، گفت: وزیر نفت در بحث قرارداد با توتال عملکرد بسیار خوبی داشت و این گلایه را دارم که چرا تا 100میلیارد دلار قرارداد نبستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108538900203.jpg مقدسی:,رشد,وزارت,ارتباطات,در,4سال,گذشته,خوب,بوده,است/,وزیر,نفت,در,امضاء,قراردادها,باید,جسارت,بیشتری,داشته,باشد Icana

سیدمهدی مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وزرای پیشنهادی تیم اقتصادی دولت به مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: قاعدتاً یک سری از وزرا در دوره یازدهم دولت نمره قبولی را دریافت کرده‌اند که حضور مجدد آنها در کابینه آینده جای خوشحالی دارد.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک سری فرم ارزیابی تنظیم شده بود که برای مثال وزرای خارجه، نفت، اطلاعات و کشاورزی به عنوان وزرای موفق بیشترین نمره را کسب کردند و مابقی وزرا در رده‌های بعدی قرار گرفتند، گفت: درحال حاضر دغدغه ما این است که وزرایی که در دولت قبل به‌صورت موفق عمل کردند، برای پیشرفت بیشتر چه برنامه‌ای دارند، وزرایی که نمره قبولی بالایی نگرفته‌اند چه برنامه‌های ارائه می‌کنند و در کنار این موارد باید برنامه وزرای جدید را نیز بررسی کنیم.

وی درخصوص وزیر پیشنهادی نیرو، اظهار داشت: آقای حبیب‌الله بیطرف از نیروهای بسیار موفق است و فکر می‌کنم که در مجلس نیز رای خوبی را کسب می‌کنند و شاهد رویکرد خوب مجلس شورای اسلامی نسبت به ایشان می‌شویم، وزیر پیشنهادی نیرو جزء وزرای کاری و با تجربه است که وزارت نیرو را به‌خوبی می‌شناسد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان تشکر از زحمات آقای چیت‌چیان، تصریح کرد: فکر می‌کنم ایشان بسیار موفق‌تر از آقای چیت‌چیان عمل کند و به وزیر سابق از نمره 15 حدودا 15 را می‌دهم.

وی در خصوص آذری‌جهرمی، وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اظهار داشت: ایشان را به‌خوبی نمی‌شناسم و تنها یک مدت کوتاهی شناخت داشتیم که ایشان را به کمیسیون صنایع و معادن دعوت کرده‌ایم تا بعد از بررسی‌های لازم نظر خود را در مورد ایشان اعلام می‌کنیم.

مقدسی با اشاره به اینکه وزیر سابق عملکرد مناسبی داشت و در این 4 سال گذشته رشد این وزارتخانه در ابعاد مختلف خوب یوده است و نمره قبولی را کسب می‌کند، اضافه کرد: حسن آقای آذری‌جهرمی جوانی، پرتحرکی، در کمیته‌های که شرکت می‌کردند مواضع خوبی داشتند ولی در عین حال باید برنامه ایشان را ببینیم و بعد از بررسی نظر خود را اعلام کنیم.

همچنین در خصوص وزیر پیشنهادی نفت، گفت: وزیر نفت به دلیل تسلط و تجربه کافی جزء وزرای خوب است، ضمن اینکه در بحث قرارداد با توتال عملکرد بسیار خوبی داشتند و این گلایه را دارم که چرا تا 100میلیارد دلار قرارداد نبستند.

وی ادامه  داد: بنده ایشان را از وزرای خوب می‌دانم و به ایشان در دوره وزارت در دولت یازدهم نمره قابل قبول بسیار خوب می‌دهم، فقط برای امضاء قراردادها نفتی باید جسارت بیشتری داشته باشد و این انتظار وجود دارد تا سالانه به میزان 70 میلیارد دلاردار قرارداد نفتی امضاء کند و همچنین مجلس از این اقدام حمایت می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی درخصوص وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، اظهار داشت: ایشان در حوزه حمل و نقل و راه نمره قابل قبولی دارند اما در حوزه مسکن باید ضعف‌های موجود برطرف کنند.

مقدسی با تاکید بر اینکه انتقادی که قبلا در استیضاح ایشان داشتم با توجه بیشتر به صنایع داخلی برطرف شد، بیان کرد: به صنایع داخلی توجه شد و در حال حاضر قرارداد ساخت 4900واگن باری با روسیه منعقد شد و سهم داخلی را به سه شرکت واگن پارس، فولاد درخشان و کوثر داده شد و ایشان تخصص لازم را در این امر دارند.

وی در خصوص حجتی وزیر پیشنهادی جهاد و کشاورزی، اظهار داشت: آقای حجتی در نظر سنجی‌ها نمره قابل قبولی را دریافت کرده اما باید بالا بودن سن ایشان یک دغدغه است که شاید عدم تحرکی را در دوره دوازدهم ریاست جمهوری داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آمارهای که وجود دارد در زمینه‌های گندم و نهاده‌ها نشان دهنده موفقیت ایشان است و همچنین در افزایش سیستم آبیاری تحت فشار به‌خبی عمل شده و همچنین وزارتخانه را به‌خوبی می‍‌‌شناسند همچنین ایشان اهل کار هستند و مجلس رویکرد خوبی نسبت به آقای حجتی دارند و نمره قبولی را کسب می‌کند.

مقدسی همچنین در خصوص وزیر پیشنهادی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: آقای شریعتمداری دو دوره وزیر بازرگانی، یک دوره معاون رئیس جمهور و قبلا نیز فعالیت‌های اقتصادی داشته‌اند، در حوزه بازرگانی شک و تردید وجود ندارد که یقینا وزارت‌خانه را متحول می‌کند.

وی ادامه داد: در حوزه صنعت و معدن نیز در مدتی که معاون رئیس جمهور بود با صنعت‌گران کشور جلسات خوبی داشته است و از مشکلات آنها آگاهی لازم را دارد، بنابراین شناخت خوبی از اوضاع  صنعت دارد و یک دغدغه‌ای که وجود دارد شاید عدم شناخت کافی از حوزه صنعت و معدن باشد که با اعلام برنامه‌ها در راستای تقویت صنعت و معدن این دغدغه نیز برطرف می‌شود.

مقدسی اضافه کرد: ایشان اهل تعامل هستند و رابطه خوبی با وزرا دارد و از آشنایی بیشتر خود با رئیس جمهور می‌تواند در رسیدن به اهداف استفاده کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چهارسال گذشته آقای نعت‌زاده در بحث صنایع کوچک و متوسط موفق بود اما در صنایع بزرگ به این موفقیت‌ها دست نیافتند، گفت: در زمینه معادن حرکت‌های خوبی انجام شده که هنوز کامل نشده و در بازرگانی نیز انتظارات را برآورده نکرد اما علی‌رغم کهولت سن بیشترین حضور را در استان‌ها را داشت.

وی در خصوص وزیر اقتصاد پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آقای کرباسیان تجربه کافی را با توجه به اینکه چندین دوره معاون وزیر اقتصاد بوده را دارد، اظهار داشت: در این وزارت‌خانه نام افرد دیگری نیز مطرح بود که شاید در مباحث کلان وزارت اقتصاد از ایشان جلوتر بودند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه کرباسیان شناخت کافی را از وزارت امور اقتصادی و دارایی را دارد و با زوایای مختلف آن آشنا است، خاطرنشان کرد: اما در بحث‌های مال و پولی چون کمتر کار کرده باید سیاست‌ها برنامه‌های خود را اعلام کند، گرفتن رای اعتماد ایشان در گرو برنامه و دفاع آن است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet