انتخابات ریاست جمهوری
1396/05/18 14:06:49
سرویس سیاسی
/نگاه‌بهارستان‌به‌دوازدهمین‌مسیرپاستور/

صفاری نطنزی: حوزه منافع ژئوپلیتیک ایران در دیپلماسی دوازدهم بازتعریف شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حوزه منافع ملی ایران در حوزه های پیرامونی و حوزه های فرامنطقه ای باید به طور جدی مورد پالایش و تعریف جدید قرار دهد.
صفاری نطنزی: حوزه منافع ژئوپلیتیک ایران در دیپلماسی دوازدهم بازتعریف شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حوزه منافع ملی ایران در حوزه های پیرامونی و حوزه های فرامنطقه ای باید به طور جدی مورد پالایش و تعریف جدید قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604107770934922.jpg صفاری,نطنزی:,حوزه,منافع,ژئوپلیتیک,ایران,در,دیپلماسی,دوازدهم,بازتعریف,شود Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: وزارت امورخارجه در دولت دوازدهم به لحاظ ساختاری باید اصلاحات جدی انجام دهد و با توجه به تحولات چهارسال گذشته خاورمیانه راهبردهای جدیدی را تدوین کند.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی گفت: تفاهم برجام اتفاقی بود که رویکرد جهان را نسبت به جمهوری اسلامی تغییر داد و ما نمود آن را مراسم تحلیف ریاست جمهوری با حضور پرشمار مقامات و دیپلمات های کشورهای مختلف از نزدیک مشاهده کردیم.

وی در ادامه افزود: قدرت منطقه ایران و نفوذ جمهوری اسلامی در جهان افزایش یافته که برای بهره برداری از این فرصت باید دستگاه دیپلماسی برنامه های جدیدی را در دستور کار قرار دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حوزه منافع ملی ایران در حوزه های پیرامونی و حوزه های فرامنطقه ای باید به طور جدی مورد پالایش و تعریف جدید قرار دهد.

وی بیان داشت: در خاورمیانه باتوجه به شرایط موجود به سمت تنش زدایی و برقراری آرامش در روابط دیپلماتیک باید حرکت کنیم که تلاش جدی دستگاه دیپلماسی را می طلبند.

صفاری نطنزی گفت: همه پرسی اقلیم کردستان اتفاق ژئوپلیتیکی است که در فضای پساداعش برای کشورهای منطقه ایجاد دردسرخواهد کرد و دیپلماسی دوازدهم باید آماده مواجهه با هر سناریویی باشد.

وی تصریح کرد: بحث عراق ، سوریه و یمن باید حل فصل شود و در این رابطه موضوعات با عربستان به شکلی متفاوت باید دنبال شود.

این نماینده مجلس دهم گفت: ایجاد محیط امن مقدمه توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری در صنایع است که این مهم نیازمند تغییراتی در ساختار وزارت امورخارجه است.

وی تاکید کرد: نیاز اصلی امروز کشورمان سرمایه خارجی است تا چرخ های اقتصاد شروع به چرخیدن کند و در این راه درآمدهای توریستی هم مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet