انتخابات ریاست جمهوری
1396/05/20 11:27:11
سرویس سیاسی
/نگاه‌بهارستان‌به‌دوازدهمین‌مسیرپاستور/

طباطبایی نژاد:سهل انگاری های دیپلماسی یازدهم نباید در وزارت خارجه دوازدهم تکرار شود

نماینده مردم اردستان در مجلس گفت: تجربه تفاهم برجام و عملکرد دیپلماسی یازدهم نشان داد که در مواردی سهل انگاری هایی صورت گرفته که نباید در دیپلماسی دوازدهم تکرار شود.
طباطبایی نژاد:سهل انگاری های دیپلماسی یازدهم نباید در وزارت خارجه دوازدهم تکرار شود نماینده مردم اردستان در مجلس گفت: تجربه تفاهم برجام و عملکرد دیپلماسی یازدهم نشان داد که در مواردی سهل انگاری هایی صورت گرفته که نباید در دیپلماسی دوازدهم تکرار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201701103016335552.jpg طباطبایی,نژاد:سهل,انگاری,های,دیپلماسی,یازدهم,نباید,در,وزارت,خارجه,دوازدهم,تکرار,شود Icana

سیدصادق طباطبایی نژاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: ابقای ظریف در مقام وزارت امورخارجه دولت دوازدهم نشان می دهد که رئیس جمهوری ، دیپلماسی یازدهم را ادامه خواهد داد.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد سیاست خارجی معمولا زیر نظر شخص رئیس جمهوری تدوین می شود و باتوجه با ادامه حضور روحانی ما تغییرات چندانی در وزارت امورخارجه نخواهیم داشت.

وی در ادامه افزود:تجربه تفاهم برجام و عملکرد دیپلماسی یازدهم نشان داد که در مواردی سهل انگاری هایی صورت گرفته که نباید در دیپلماسی دوازدهم تکرار شود.

طباطبایی نژاد گفت: خوش بینی افراطی که برای رسیدن به نتیجه در تفاهم برجام وجود داشت منجر به سهل انگاری در مذاکرات با طرف غربی شد که ما شاهد سواستفاده آنها از این مسئله هستیم.

وی بیان داشت: رویکرد دولت در سطح کشور و سیاست خارجی ، رویکرد تعاملی بوده است که اتفاقا مورد حمایت مجلس نیز هست اما این رویکرد نباید هدف را به عنوان پیش فرض بداند.

این نماینده مجلس دهم تاکید کرد: پیش فرض در تعاملات دیپلماتیک باید حفظ عزت ملی ایران باشد و هیچ نکته دیگری نباید این مهم را تحت الشعاع قرار دهد.

وی تاکید کرد: تفاهم برجام به نتایج مورد نظر دست نیافته و تنها هزینه هایی را برای جمهوری اسلامی در پی داشته است که ما از این موضوع رضایت نداریم.

طباطبایی نژاد در انتها گفت: امیدواریم که توجه به اقتصاد مقاومتی در سایه راهبردهای انقلابی ایران باید مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet