شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/05/21 14:33:07
سرویس دیگر رسانه‌ها_
گودرزی:

معضل قراردادهای سفید امضا هنوز رفع نشده است/به دلیل کمرنگ بودن فضای اشتغال از کارگران بیگاری می‌کشند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به دلیل کمرنگ بودن فضای اشتغال از کارگران بیگاری می‌کشند.
معضل قراردادهای سفید امضا هنوز رفع نشده است/به دلیل کمرنگ بودن فضای اشتغال از کارگران بیگاری می‌کشند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به دلیل کمرنگ بودن فضای اشتغال از کارگران بیگاری می‌کشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105090860276.jpg معضل,قراردادهای,سفید,امضا,هنوز,رفع,نشده,است/به,دلیل,کمرنگ,بودن,فضای,اشتغال,از,کارگران,بیگاری,می‌کشند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عباس گودرزی بیان کرد: در قراردادهای سفیدی که بین کارگر و کارفرما منعقد می‌شود بخشی قابل کنترل است و بخشی قابل کنترل نیست. در واقع آمار درستی از افراد و کارگرانی که مبادرت به امضای قراردادهای سفید می‌کنند در دست نیست.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هنگامی که کارگر و کارفرما بر سر حقوق توافق می‌کنند، این مهم خارج از قواعد حاکم بر قانون کار، کارفرما و محیط کار است. زمانی این افراد مشمول فرآیند قانونی می‌شوند که خود طرح شکایت کنند و اکثراً از طرح شکایت امتناع دارند.

وی گفت: معضل قراردادهای کار سفید امضا هنوز رفع نشده است و با توجه به شرایط فعلی کشور و تعطیلی کارخانجات، این مهم وجود دارد .

به گزارش ایسنا؛ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: به خاطر نبود شغل مناسب و کم‌رنگ بودن فضای اشتغال، کارگران به بیگاری گرفته می‌شوند و البته این مسأله به وجدان و انصاف کارفرما برمی‌گردد. کارگران نیز برای تأمین معیشت و ترس از بیکاری حاضر به امضای قراردادهای کار سفید می‌شوند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet