انتخابات ریاست جمهوری
1396/05/18 13:40:00
سرویس سیاسی
/نگاه‌بهارستان‌به‌دوازدهمین‌مسیرپاستور/

گودرزی:التزام های جدید با طبقه بندی جدید در دیپلماسی دوازدهم اعمال شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دیپلماسی دوازدهم باید برای وزارت امورخارجه التزام های ویژه ای تعریف کرده و کشورهای مختلف را طبقه بندی کند.
گودرزی:التزام های جدید با طبقه بندی جدید در دیپلماسی دوازدهم اعمال شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دیپلماسی دوازدهم باید برای وزارت امورخارجه التزام های ویژه ای تعریف کرده و کشورهای مختلف را طبقه بندی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605106756440524.jpg گودرزی:التزام,های,جدید,با,طبقه,بندی,جدید,در,دیپلماسی,دوازدهم,اعمال,شود Icana

مسعود گودرزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: اصلی ترین اولویت دیپلماسی دوازدهم باتوجه به منویات مقام معظم رهبری که در مراسم تنفیذ مورد اشاره معظم له قرار گرفت ، گسترش تعاملات با کشورهای جهان باید باشد.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق سند چشم انداز1404 در عرصه داخلی و خارجی نیازمند گسترش تعاملات دیپلماتیک رسمی و غیر رسمی است.

وی در ادامه افزود: دیپلماسی دوازدهم باید برای وزارت امورخارجه التزام های ویژه ای تعریف کرده و کشورهای مختلف را طبقه بندی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بیش از 70 دردصد منافع ملی ایران در کشورهای پیرامونی و همسایه تعریف می شود.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی حدود 15 همسایه آبی و خاکی دارد که باید بخش عمده ای از تعاملات خود را با این کشورها تنظیم کنیم.

گودرزی گفت: کشورهای مسلمان غیر همسایه نباید به هیچ عنوان مورد غلفت دستگاه دیپلماسی قرار بگیرند و ما نیازمند تعریف منافع مشترک با آنها برای پیشبرد برنامه هایمان در جهان اسلام هستیم.

وی بیان داشت: اتحادیه اروپایی دارای فضای مناصبی برای تعاملات با تهران است که نباید از آن غفلت کرد ؛ حضور خانم موگرینی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری نشان داد که بروکسل به شدت تلاش می کند تعاملات خود را با تهران گسترش دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet