هدر موبایل
1396/05/18 11:38:43
سرویس اجتماعی
کاظمی:

تعیین دو نوع مصداق وزنی برای مجازات اعدام قاچاقچیان مغایر قانون نیست / توزیع موادمخدر دولتی در صورت ارایه طرح مستقل

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در یک قانون دو نوع مصداق وزنی برای تعیین مجازات اعدام قاچاقچیان موادمخدر می تواند گنجانده شود و این مسئله مغایر قانون نیست.
تعیین دو نوع مصداق وزنی برای مجازات اعدام قاچاقچیان مغایر قانون نیست / توزیع موادمخدر دولتی در صورت ارایه طرح مستقل نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در یک قانون دو نوع مصداق وزنی برای تعیین مجازات اعدام قاچاقچیان موادمخدر می تواند گنجانده شود و این مسئله مغایر قانون نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201609103304392236.jpg تعیین,دو,نوع,مصداق,وزنی,برای,مجازات,اعدام,قاچاقچیان,مغایر,قانون,نیست,/,توزیع,موادمخدر,دولتی,در,صورت,ارایه,طرح,مستقل Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص ارجاع مجدد طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با موادمخدر، گفت: در جریان بررسی این طرح در صحن علنی اشکالی نسبت به اوزان تعیین شده جهت مشمولیت مجازات اعدام برای قاچاق و خرید و فروش موادمخدر مطرح شد، در حالیکه اوزان تعیین شده به پیشنهاد قوه قضاییه مصوب شده بود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در بند اول ماده واحده طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با موادمخدر آمده بود که کسانی که قبل از لازم‌الاجرا شدن این ماده واحده مرتکب جرم شده‌اند برای خرید، نگهداری و فروش بیش از 100 کیلو گرم موادمخدر سنتی و خرید، نگهداری و فروش 2 کیلوگرم موادمخدر صنعتی چنانچه سابقه محکومیت بیش از یک مرتبه داشته باشند، محکوم به مجازات اعدام می‌شود در غیر این صورت حسب مورد محکوم به حبس درجه یک یا دو می‌شود.

وی ادامه داد: در ادامه این بند قید شده بود که از لازم الجرا شدن این ماده واحده مجرمانی که اقدام به خرید، نگهداری و فروش بیش از 50 کیلوگرم موادمخدر سنتی و خرید و فروش بیش از 2 کیلوگرم موادمخدر صنعتی اقدام کند، محکوم به اعدام و کمتر از این مقدار محکوم به حبس درجه یک و دو خواهند شد.

کاظمی با بیان اینکه در یک قانون می توان دو نوع مجازات برای مجرمان پیشنهاد کرد، گفت: این موضوع با قانون اساسی مغایرت ندارد از این رو نظر نمایندگان همچنان بر تعیین اوزان به همین شکل است اما به دلیل مخالفت و ارجاع مجدد آن به کمیسیون قضایی و حقوقی، اصلاحی در اوزان مذکور انجام خواهد گرفت.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در توضیح سایر ابهامات، گفت: ابهامات جرئی نیز در خصوص تکرار برخی موارد در طرح مطرح شده که در جریان اصلاح بدان خواهیم پرداخت اما بند پنجم مربوط به توزیع موادمخدر دولتی حذف شد لذا پیشنهاددهنده این بند می تواند آن را در قالب طرحی جداگانه ارایه کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet