انتخابات ریاست جمهوری
1396/05/20 14:12:26
سرویس سیاسی
/نگاه‌بهارستان‌به‌دوازدهمین‌مسیرپاستور/

جمالی نوبندگانی: ساختار سنتی وزارت خارجه باید مدرنیزه شود / دیپلماسی دوازدهم نیازمند تربیت دیپلمات متخصص است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که ساختار و چارت وزارت امورخارجه خیلی قدیمی و سنتی است ، گفت: اساسی ترین نیاز دستگاه دیپلماسی این است که خود را متناسب با مسائل مختلف مدرنیزه کند.
جمالی نوبندگانی: ساختار سنتی وزارت خارجه باید مدرنیزه شود / دیپلماسی دوازدهم نیازمند تربیت دیپلمات متخصص است عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که ساختار و چارت وزارت امورخارجه خیلی قدیمی و سنتی است ، گفت: اساسی ترین نیاز دستگاه دیپلماسی این است که خود را متناسب با مسائل مختلف مدرنیزه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100349916187.jpg جمالی,نوبندگانی:,ساختار,سنتی,وزارت,خارجه,باید,مدرنیزه,شود,/,دیپلماسی,دوازدهم,نیازمند,تربیت,دیپلمات,متخصص,است Icana

محمد جوادجمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: دولت دوازدهم دارای تفاوت هایی با دولت های پیشین است زیرا مقام معظم رهبری به شکلی صریح و روشن برای دستگاه دیپلماسی در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری نقشه راه جدیدی را در جهت گسترش تعاملات تدوین کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی گفت: باتوجه به این که شاهد حضور مثلث افراطی و تکفیری نتانیاهو ، بن سلمان و ترامپ باید برنامه های متفاوتی را وزارت امورخارجه دنبال کند.

وی در ادامه افزود: دشمنان ایران اسلامی بیش از گذشته به دنبال انزوای جمهوری اسلامی هستند و در این راه آنها دست به هرکاری می زنند تا تفاهم برجام نقض شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بایستی دولت دوازدهم فعالیت بیشتر را جهت گسترش تعاملات انجام دهد.

وی تصریح کرد: کلیه فعالیت های دیپلماتیک در کشورهای توسعه یافته منجر به دیپلماسی اقتصادی و تحقق سرمایه مورد نیاز صنایع منجر می شود.

نیاز ساختار سنتی وزارت خارجه به مدرنیزاسیون

جمالی نوبندگانی با بیان این که ساختار و چارت وزارت امورخارجه خیلی قدیمی و سنتی است ، گفت: اساسی ترین نیاز دستگاه دیپلماسی این است که خود را متناسب با مسائل مختلف مدرنیزه کند.

وی بیان داشت: دیپلمات های جمهوری اسلامی باید تحت آموزش های تخصصی در موضوعات مختلف کسب کنند ، در جهان امروز روابط بین الملل محدود به موضوعات سیاسی صرف نیست و  موضوعاتی نظیر دیپلماسی رسانه ای ، دیپلماسی توریسم ، دیپلماسی اقتصادی ، دیپلماسی پارلمانی دارای جایگاه ویژه ای شده اند.

این نماینده مجلس دهم گفت: به کارگیری نیروهایی که متعلق به دستگاه ها و وزارت خانه های دیگر هستند در وزارت خارجه اقدامی نادرست است که ظرف سالیان گذشته ادامه یافته است.

وی در انتهاتاکید کرد: تعدد مراکز تصمیم گیری در سیاست خارجی و عدم تمرکز در دستگاه دیپلماسی منجر به وجود اشکال می شود که با تربیت دیپلمات های متخصص قابل حل است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet