هدر موبایل
1396/05/20 16:56:29
سرویس اقتصادی
مقدسی:

تولیدکنندگان ماشین‌آلات راه‌سازی برای فعالیت در ایران باید قرارداد همکاری امضا کنند/واگن‌سازی پارس ظرفیت تولید هزاردستگاه را دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه شرط ورود برندهای معروف خارجی به بازار داخل کشور همکاری با شرکت‌های داخلی است، گفت: تولیدکنندگان ماشین‌آلات راه‌سازی برای فعالیت در ایران باید قرارداد همکاری امضا کنند.
تولیدکنندگان ماشین‌آلات راه‌سازی برای فعالیت در ایران باید قرارداد همکاری امضا کنند/واگن‌سازی پارس ظرفیت تولید هزاردستگاه را دارد عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه شرط ورود برندهای معروف خارجی به بازار داخل کشور همکاری با شرکت‌های داخلی است، گفت: تولیدکنندگان ماشین‌آلات راه‌سازی برای فعالیت در ایران باید قرارداد همکاری امضا کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101854950766.jpg تولیدکنندگان,ماشین‌آلات,راه‌سازی,برای,فعالیت,در,ایران,باید,قرارداد,همکاری,امضا,کنند/واگن‌سازی,پارس,ظرفیت,تولید,هزاردستگاه,را,دارد Icana

سیدمهدی مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت شرکت ماشین سازی هپکو اراک ، اظهارداشت: در خصوص مشکلات این شرکت مذاکراتی را با مسئولین ذی‌ربط و سازمان برنامه و بودجه، پیرو در خواست ترک تشریفات سه‌هزار دستگاه محصول تولیدی این شرکت توسط سه وزارت‌خانه راه و شهرسازی ، وزارت کشور و وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد.

نماینده مردم اراک، کمیجان، خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خوشبختانه معاونین سازمان برنامه و بودجه این درخواست را پیگیری می‌کنند تا مصوبه آن از سوی هیئت دولت صادر شود، گفت: در این خصوص اعلام می‌کنیم از تقویت صنایع راه‌سازی مخصوصا هپکو حمایت و دفاع می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه حضور برندهای خارجی مطرح درزمینه تولید ماشین‌آلات راهسازی تاکید بر این است که باید از مبادی شرکت‌های داخلی باشد و با آنها به‌صورت مشترک همکاری مشترک کنند، بیان کرد: لازمه ورود شرکت‌های خارجی  به بازار داخل کشور باید با  همکاری شرکت‌های داخلی باشد، مطابق شرایطی که برای ورود برندهای خودرو سازی ایجاد شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرط ورود برندهای همانند کوماتسو به بازار داخل کشور همکاری با برندهای همچون هپکو است، تصریح کرد: در حال‌حاضر شرکت‌های خارجی با دریافت مجوز ماشین‌آلات تولیدی خود را به‌فروش می‌رسانند که باید در این زمینه نیز تعرفه‎‌های واردات را کنترل کنیم تا مشکلاتی برای تولید کنندگان داخلی به وجود نیاید.

مقدسی در خصوص دیگر صنایع شهر اراک اظهار داشت: صنایع کوچک سال گذشته در این استان حرکت روبه جلویی را شروع کردند اما در بخش صنایع بزرگ همانند واگن پارس بخشی از ساخت داخل را به‌عهده گرفته که کافی نیست و باید سهم تولید داخل افزایش پیدا کند، این شرکت ظرفیت تولید هزار واگن در سال را دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات تکنولوژی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، تصریح کرد: شرکت واگن سازی پارس باید با برندهای معروف جهان همکاری مشترک داشته باشد و در قرارداد منعقد شده با روسیه باید انتقال تکنولوژی نیز به‌همراه داشته باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم برای تقویت صنایع بزرگ باید یک برنامه جدی را ارائه کند، خاطرنشان کرد: شرکت واگن پارس با امضاء قراردادهای که در شرف امضاء آنها هست می‌تواند برای خود آینده خوبی را رقم بزند، شرکت‌های ماشین‌سازی و آذرآب در زمینه همکاری با بنادر و وزارت نفت مذاکراتی را داشته‌اند که باید نهایی شود تا آثار عملی آنها را به‌بینیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet